جستجو در سایت:

مروری بر دنیای کیف ها (1)

تاریخ درج: 02 مرداد 1393

تعداد تشکر از این مطلب:243 نفر

مروری بر دنیای کیف ها

همانطور که می دانید هر تیپ لباسی چه در محیط کار و چه در مهمانی ها، بدون یک کیف مناسب کامل نیست. اما پیدا کردن کیف مناسب برای مکان های مختلف می تواند زمان بسیاری را از ما بگیرد، چه به دنبال یک کیف کلاسیک ساده باشیم و چه به دنبال کیفی مطابق جدیدترین مد روز. خواندن این راهنما با معرفی چند کیف متداول در بازار به جستجوی شما در انتخاب کیف مورد علاقه تان کمک خواهد کرد.

کیف های دور گردنی

این نوع کیف لزوما به طرح خود کیف اشاره نمی کند، بلکه به بند بلندی که به کیف متصل است مربوط می شود. این کیف ها به شما این امکان را می دهند که دستانتان برای انجام کار آزاد باشد.مانند هنگامی که به خرید های معمول روزانه می پردازید و دوست دارید دستهایتان برای حمل خرید ها به خانه آزاد باشد. معمولا کیف های دور گردنی بند های نازک چرمی دارند با این حال برخی از مدل ها با بند های زنجیری یا کتان کلفت نیز تولید شده اند.

کیف هوبو (دوره گرد)

کیف هوبو (دوره گرد)

ایده ساخت این کیف از بقچه سر چوبی که در یک کارتون به نام دوره گرد یا هوبو، الهام گرفته شده. شایعه است که سازنده این کیف نگاهی به کارتون زیبای هوبو و شخصیت های آن که تمام اموال خود را در یک بقچه که با یک دستمال طرح دار زیبایی درست شده بود، انداخته و این کیف پرطرفدار و منحصر به فرد را ساخت. از آن زمان به بعد این کیف یک طرح هلالی شکل به خود گرفته و شامل یک دسته با طول متوسط برای انداختن آن بر روی شانه می شود. این کیف بزرگ با جنس نرم و بدون فرم خود جای کافی برای تمام وسایل های مورد نیاز و مهم شما را دارا می باشد. یک کیف چرمی هوبو با طرح فوق العاده اش می تواند از صبح تا شب با انواع تیپ های لباسی مختلف استفاده شود.

کیف هوبو (دوره گرد) 1

کیف پستچی

کیف پستچی، کیف لپ تاپ

کیف پستچی جایگاه خود را در تاریخ به خاطر طرح کلاسیک مفیدش در تمام دوره ها برای حمل نامه و روزنامه ها چه بر روی اسب و چه بر روی دوچرخه ،به دست آورده است. خانم ها از این کیف ایده گرفته و شروع به استفاده از آن به جای کیف های دستی رمزدار یا کوله پشتی های اسپورت، کردند. معمولاٌ این کیف ها از جنس های بادوام مثل چرم، کرباس یا پشم ساخته می شود. کیف پستچی یک ساختار ظریف داشته و در آن از رو بسته شده و با دو قفل کمربندی شکل که زیر در پنهان شده قفل می شوند  (البته این مدل به صورت چسبی هم تولید می شود که کاربرد آن برای کیف های لپ تاپ بسیار زیاد شده). این کیف یک بند بلند داشته و به صورت یک کیف دور گردنی مورد استفاده قرار می گیرد. در اکثر موارد این گونه کیف ها برای حمل دفتر و کتاب یا یک لپ تاپ استفاده می گردد.

کیف پستچی، کیف لپ تاپ

کیف مدرسه کلاسیک

کیف مدرسه کلاسیک، کیف زنانه

کیف مدرسه کلاسیک به راستی جزء پر کاربرد ترین کیف ها برای مکان های مختلف می باشد. این نوع می تواند طرح یک کیف کوچک پستچی یا یک کیف کلاسیک زنانه با دو دسته که در دو طرف زیپ سر کیف قرار دارد، باشد. همچنین برخی از طرح ها شامل یک بند بلند می شوند که می توان آن را به صورت دور گردنی نیز استفاده نمود. این کار امکان استفاده از این کیف های برای ست لباس های بیشتری به شما می دهد. کیف مدرسه کلاسیک معمولاً از چرم و یک کفی صاف و خشک ساخته می شوند تا شکل کیف هنگامی که روی زمین گذاشته می شود، به هم نریزد.

این کیف از زمره کیف های مورد علاقه بسیاری از طراحان کیف به شمار می رود. اگر به دنبال کیفی هستید که بتوانید آن را عین زیبایی در موارد زیادی استفاده کنید، احتمالا کیف مدرسه کلاسیک دقیقا چیزی است که به دنبال آن می گردید.

همانطور که می بینید این کیف آنقدر تغییر داشته که شناسایی آن شاید سخت به نظر برسد. اما برای این کار یک راه ساده وجود دارد. همانطور که گفته شد کیف مدرسه کلاسیک دو کمربند برای قفل شدن از رو دارد. با این که این قفل به صورت کاربردی در مدل های مجلسی ممکن است حذف شده باشد ولی طرح پایه آن همچنان موجود است و اثر دو کمربند را می توانید روی کیف ببینید.

کیف مدرسه کلاسیک 1، کیف زنانه

کیف زین

کیف زین

این کیف از زمان اولین سوار کاری با اسب ساخته شد. کیف زین در ابتدا برای ذخیره مقداری وسایل حیاتی در حین سوارکاری به کار می رفت و مستقیماً به زین متصل می شد.  این کیف برا ی دوام آوردن در برابر آب و هوای متفاوت به صورت چرمی ساخته می شد. در نهایت مد زیبای سوارکاری نامبرده به دلیل کارآمدی و ظاهر منحصر به فردش به دنیای مد امروزی وارد شد. کیف زین  با شکل گرد مانند و بند دور گردنیش به راحتی شناخته می شود. در این کیف به صورت زبانه ای روی کیف می آید که ظاهر کیف را تکمیل می کند. قفل این کیف معمولاً به صورت کمربندی می باشد. البته این کیف از زمره کیف هایی است که به یاد جایی که اولین بار از آن ریشه گرفته تقریباً فقط از چرم ساخته می شود.استفاده از فلز های طلایی و طرح برجسته از زمره نکات ظریف زنانه اضافه شده به این کیف می باشد.

کیف زین 1

کیف سبدی

کیف سبدی

کیف سبدی در اصل برای حمل و جابه جایی بطری استفاده می شده. اما امروزه  این کیف زیبا را می توان بر دوش بسیاری از افراد مشاهده نمود. این کیف می تواند بزرگ یا کوچک باشد، اما جدا از بحث سایز اصلی، طرح این کیف می تواند به طور گول زننده ای جادار باشد. قاب عریض و عمیق و جنس چرمی نرم و انعطاف پذیر آن برای جابجایی وسایل عالی می باشد. اما برخی از این کیف ها یک قسمت بندی با یک قفل آهنربایی برای بستن در کیف تولید می شوند تا دیگر نگران بیرون ریخته شدن وسایل خود از کیف نباشید. برخی تولید ها شامل یک بند دور گردنی برای راحتی نیز می شوند.کیف سبدی به خاطر طرح شل و ول اش  برای محیط های غیر رسمی تر عالی می باشد زیرا به تیپ لباس شما یک حس آرامش اضافه می کند.

کیف سبدی 1

کیف کوله پشتی

کیف کوله پشتی

این کیف شاید شما را یاد دوران مدرسه بیندازد اما کیف کوله پشتی کارهای بیشتری علاوه بر جابجایی کتاب از کلاسی به کلاس دیگر انجام می دهد. این کیف هنگامی که می خواهید هر دو دستتان برای خرید های زیادی که دارید آزاد باشد، عالی است. معمولاً نحوه بسته شدن درب این کیف به شکل های متفاوتی تولید می شود تا راحتی مورد نیاز مشتریان فراهم آورده شود. شکل هایی مثل کیف زیپی، بندی، آهنربایی یا کمربندی. کیف کوله پشتی تقریباً برای هر موقعیت غیر رسمی که می خواهید وسایل زیادی با خود حمل کنید عالی می باشد. چه بخواهید به یک پارک جنگلی بروید و چه به یک سفر کوچک رفته باشید.

کیف کوله پشتی 1

کیف نیمه تاشو

کیف نیمه تاشو

کیف نیمه تاشو می تواند هر شکلی به خود بگیرد زیرا فاکتور اصلی کیف نیمه تاشو این است که قسمت رویی آن به حالت تاشو روی قسمت اصلی کیف بیفتد. این کیف های پرکاربرد، هنگامی که می خواهید می تواند به صورت نیمه تا شود تا جای کمتری به خود بگیرد اما هنگامی که به جای بیشتری احتیاج دارید می توانید به راحتی آن را باز کنید تا از کل فضای آن استفاده نمایید. بسته به نوع طرح این کیف ها می تواند با یک دسته کوچک، بند بلند دور گردنی و یا هر دو تولید شود. اما به طور معمول این کیف بدون هیچ بندی و به عنوان یک کیف دستی یا کلاچ (کیفی کوچکی که معمولا بدون دسته است و فقط در دست حمل می شود) به کار می رود. مهم نیست چه طرحی را انتخاب کرده اید، زیرا کیف نیمه تاشو به شما این شانس را می دهد که اگر بخواهید وسایل بیشتری را ذخیره کنید.

کیف نیمه تاشو 1

ادامه ی مروری بر دنیای کیف ها را با ما در سری دوم این مقاله از طریق این لینک دنبال نمایید.

تعداد تشکر از این مطلب:243 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.