جستجو در سایت:

حقایقی در کیف های دستی چرم

تاریخ درج: 14 مرداد 1393

تعداد تشکر از این مطلب:164 نفر

کیف چرمی

چه چیزی در مورد کیف های چرمی وجود دارد که آنقدر آن ها را خاص می کند؟

چرم که معمولاً از چرم گاو تهیه می شود، مقاوم و نگهداری از آن راحت بوده و برای سال ها باقی می ماند. و به دلیل مقاومت و گوناگونی، چرم یک انتخاب پرطرفدار برای کیف های دستی می باشد.

مد های کیف دستی شروع شده و از بین می روند ولی یک کیف چرم خوب هیچگاه از مد خارج نمی شود. اگر فکر می کنید کیف های چرمی فاقد تخیل لازم می باشند، بهتر است دوباره به این قضیه خوب توجه کنید زیرا تولید کنندگان کیف های چرم امروزی کیف های چرم را در صد ها مدل مختلف با پرینت و طرح ها و رنگ های متنوع تولید می کنند. آیا می خواهید در یک مصاحبه کاری شرکت کنید یا جلسه ی کاری مهمی پیش رو دارید؟  یک کیف دستی چرمی مشکی همیشه حرفه ای و پیچیده به نظر می آید و انتخاب مناسبی برای کار می باشد. آیا می خواهید شیک و طبق مد روز به نظر برسید؟ یک کیف چرمی قرمز شیک یا کیف چرمی شانه ای نیلی بسیار مناسب به نظر می رسد.

روزی روزگاری ، دباغی چرم بسیار کار زمان بر و پر هزینه ای بود که باعث می شد هر فردی نتواند از پس مخارج داشتن یک کیف مرغوب چرمی برآید. اما امروزه دباغی مدرن باعث شده که مردم به راحتی بتوانند کیف چرمی را در انواع طرح ها و رنگ ها تهیه کنند.

کیف های چرمی

چرم های استفاده شده برای کیف

چه نوع چرم هایی برای تولید کیف استفاده می شود؟

انواع و درجه های زیادی از چرم درکیف استفاده می شود. اما در زیر سه نوع چرم پایه ای استفاده شده در کیف های دستی چرمی معرفی شده.

چرم full-grain یا چرم اعلا

چرم full-grain، چرم اعلا

به چرمی گفته می شود که از چرم طبیعی حیوانات بدون نقص ساخته می شود و هیچ کاری برای برداشتن نقص یا طرح طبیعی چرم از روی آن انجام داده نشده. و این حالت طبیعی آن باعث شده بسیار مقاوم باشد یا به زبان ساده تر این چرم کهنه نمی شود و در طی زمان  زنگار یا چرکی به خود می گیرد که باعث بیشتر شدن زیبایی طبیعی آن می شود.


کیف چرم full-grain، کیف چرم اعلا

چرم top-grain

چرم full-grain، چرم top-grain

در واقع چرمی است که قسمت داخلی آن برش خرده و جدا شده پس نسبت به چرم اعلا  یا full-grain نازک تر است و روی رویه این چرم، یک لایه نهایی اضافه می شود که باعث می شود نتیجه نهایی حالت پلاستیکی تر و سرد تری داشته باشد و چرم حالت تنفس کمتری داشته و زنگار طبیعی به خود نمی گیرد. این نوع چرم ارزانتر از چرم اعلا بوده ولی همچنان دومین چرم با ارزش می باشد و نسبت به چرم اعلا کمتر لکه به خود می گیرد.

چرم top-grain

جیر

جیر

از برش داخلی چرم ساخته می شود. جنس و طرح مخملی نرم و پرزدار جیر، آن را به یک انتخاب پرطرفدار برای کیف های hobo (نوعی کیف دستی) و کیف های دستی با طرح کوله پشتی تبدیل کرده.

کیف هوبو جیر، کیف دستی با طرح کوله پشتی چیر

……………………………………………………………………………………………..

البته یک نوع چرم دیگر هم وجود دارد که بی کیفیت ترین نوع چرم می باشد و به آن چرم bonded یا پیوند خورده می گویند. این نوع چرم معمولاً ترکیبی از چرم واقعی و یک نوع پلیمر می باشد که به هم به نوعی پیونده خورده یا متصل می شوند.

چرم bonded، چرم پیوند خورده

تعداد تشکر از این مطلب:164 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.