جستجو در سایت:

معرفی دستبند های تزئینی (2)

تاریخ درج: 17 شهریور 1393

تعداد تشکر از این مطلب:148 نفر

معرفی دستبند های تزئینی

در صفحه معرفی دستبند های تزئینی (1) با چند دستبند تزئینی آشنا شدیم. حال به معرفی ادامه ی این لیست می پردازیم.

دستبند مهره ای

دستبند مهره ای

دستبند های ارزان قیمت مهره ای معمولاً از جنس هایی غیر از مواد معدنی مانند چوب، شیشه، پلاستیک، شاخ حیوانات، صدف، دانه های قهوه، کاغذ های بازیافتی ساخته می شوند.دیگر مهره های محبوب یشم، فیروزه، مروارید، مروارید اصل، فلز و سنگ های جواهر می باشند.دستبند ممکن است شامل یک سیم یا یک نخ پلاستیکی باشد که مهره ها از آن عبور داده شده و به هم متصل شده اند. برخی از دستبند های مهره ای قفل داشته و برخی با یک ربان یا یک تکه چرم به هم بسته می شوند، برخی نیز از قبل با نخ به هم متصل می باشند.

دستبند مشخصات فردی

دستبند مشخصات فردی

دستبند های زنجیری معمولاً دارای یک پلاکارد سفت در قسمت وسط دستبند می باشند. این دستبند ها از طرح هایی بچه مدرسه ای ها از آن استفاده می کردند گرفته تا مدل هایی که برای  زندانی های زمان جنگ ویتنام درست می نمودند، همیشه میان مردم از محبوبیت خاصی برخوردار بوده اند. دستبند های مشخصات پزشکی که نیز امروزه استفاده می شود حاوی اطلاعات حیاتی مانند آلرژی های خاص می باشند که باعث می شوند مریض در هنگام تصادف یا بیهوشی برای فردی که می خواهد به او امداد برساند اطلاعات لازم را فراهم سازد.

البته مدل تزئینی این گونه دستبند ها که معمولاً از جنس نقره یا طلا می باشند بین دوستان به این طریق استفاده می شود که هر نفر اسم خود را در پلاکارد این دستبند حکاکی کرده سپس آن را به نفر دیگر هدیه می دهد تا به این وسیله دوستی خود را بیان نماید.

دستبند چرمی

دستبند چرمی

دستبند های چرمی امروزه جایگزین محبوبی برای دستبندهای فلزی شده اند، که یک زیبایی اکتشاف نشده و جدید را بیان می سازند. از طرح های ساده گرفته  تا مدل های نگینی آن ها همیشه مورد علاقه خانم های امروزی واقع می شوند. این سبک دستبند سبک بوده و نسبتاً ارزان می باشند، پس مردم به راحتی می توانند دستبند های چرمی زیادی خریداری نموده تا آن ها را با لباس های متفاوت ست نمایند.

دستبند چند نخی

دستبند چند نخی

دستبند های چند نخی زمانی استفاده می شود که نمی خواهید از النگو استفاده نمایید. این نوع دستبند ها ظاهر چندین دستبند را در دست نشان می دهند اما فقط یک قفل دارند. موادی که معمولاً در ساخت این گونه دستبند ها استفاده می شود مهره های ریز، مروارید، مروارید اصل، چرم، طلا، نقره، کنف و مهره چوبی می باشند. برخی از دست بند ها رشته هایی از مواد مختلف را برای ظاهری زیبا تر با هم ترکیب می نمایند.

دستبند ساعت مچی

دستبند ساعت مچی

اگر بخواهیم در کل به ساعت مچی بنگریم می توان گفت که هر ساعت مچی نیز یک نوع دستبند می باشد. اما آن گونه ساعت هایی که طراحی شده اند تا شبیه النگو یا دستبند طرح پلیس باشند از بقیه محبوب ترند. ساعت هایی با بند های مهره ای یا مرواریدی، صفحه ساعت تزئینی، بندی شبیه دستبند طرح پلیس و طرح بند آزاد النگویی از جمله مثال هایی از مدل های تزئینی ترکیب ساعت و دستبند می باشند. ساعت هایی که به دستبند های شانس (توضیح داده شده در صفحه ی معرفی دستبند های تزئینی (1)) یک مدل دیگر از گزینه های ترکیب زیبایی و ساعت می باشند. استفاده از دستبند های ساعت مچی باعث می شود که مشکل ست کردن دستبند با ساعت را دیگر نداشته باشید زیرا طبیعتاً این ساعت زیبا نقش هر دو را برای شما ایفا خواهد کرد. به عبارتی می توان گفت این گونه ساعت ها ترکیبی از زیبایی و کاربردی بودن، می باشند.

تعداد تشکر از این مطلب:148 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.