جستجو در سایت:

نحوه تعیین قالب صورت

تاریخ درج: 12 فروردین 1393

تعداد تشکر از این مطلب:297 نفر

برای داشتن آرایشی زیبا، اول از همه باید نوع قالب صورت خود را بشناسید برای اینکار می توانید از آینه دستشویی که هم نور کافی دارد و هم می توانید تمام صورتتان را ببینید استفاده کنید. جلوی آینه بایستید و یک متر خیاطی بردارید و اندازه های زیر را گرفته و روی یک کاغذ یادداشت کنید.

1- فاصله ی میان بالای دو گونه ی خود را اندازه بگیرید.(عرض صورت)

 برای این کار متر خود را از روی استخوان گونه پیش برده و اندازه عرض صورت را بگیرید.

2- اندازه ی خط فک را بگیرید.

 برای این کار باید اندازه ی عریض ترین قسمت فک خود را حساب کنید. یعنی از وسط چانه تا جایی که استخوان فک هنوز عمودی نشده است.(این اندازه را در دو ضرب کنید.)

3- پیشانی خود را اندازه بگیرید.

اندازه عریض ترین قسمت پیشانی را بگیرید. معمولاً عریض ترین قسمت وسط پیشانی می باشد.

4- در نهایت طول کل صورت خود را اندازه بگیرید.

از وسط  قسمتی که موها روییده شروع کرده و متر را از روی بینی عبور داده و تا پایین چانه اندازه بگیرید.

حال به راحتی می توانید قالب صورت خود را بیابید:

صورت بیضی شکل:

اندازه ی پیشانی فقط کمی از اندازه خط فک بزرگتر بوده و طول صورت کمی از عرض آن بیشتر است (مانند یک تخم مرغ وارونه). اگر صورت خود را از روبرو در آینه نگاه کنید خط فک شما کمی گرد (نه مربعی) به نظر می رسد.

صورت گرد:

اکثر مردم فکر می کنند داشتن صورت گرد به معنای گونه های درشت است ولی همیشه اینگونه نیست. اگر عرض صورت شما عریض ترین قسمت صورتتان است و طول صورتتان حدوداً هم اندازه ی عرض صورت می باشد و نیز هنگامی که صورت خود را در آینه می نگرید می بینید که خط فک شما شکل قوس دارد صورت شما گرد است. می توانید به صورت گرد مانند یک صورت مربعی اما با زاویه های ملایم تری نگاه کرد.

صورت کشیده:

 این طرح صورت بسیار شبیه صورت بیضی شکل است ولی با این تفاوت که کمی طول صورت بیشتر بوده و چانه تیز تر به چشم می آید.

صورت قلبی شکل:

اندازه ی پیشانی و عرض صورت بزرگ اما خط فک باریک می باشد. در واقع می توان گفت صورت قلبی شکل شبیه یک مثلث وارونه می باشد.

صورت مربعی شکل:

اندازه های گرفته شده در چهار مرحله ، بسیار به هم نزدیک هستند، و صورت کمی حالت مربعی شکل دارد. در واقع این طرح چهره زیبا در قسمت خط فک در میان بقیه چهره ها از کمترین قوس برخوردار است.

صورت لوزی شکل:

بین اندازه های عرض صورت ، خط فک و اندازه ی عرض پیشانی، اندازه ی عرض صورت این افراد خوش شانس از همه بیشتر بوده و اندازه ی عرض پیشانی و خط فک شما حدودا با هم برابر می باشد.

حال که قالب صورت خود را یافته اید می توانید به بخش های مختلف این سایت، برای یافتن زیور آلات و مکمل های لباس مطابق قالب صورت خود مراجعه نمایید.

................

فکرکنم که ترکیبی از هر دو طرح یبضی شکل و مربعی شکل رو داشته باشم.... من که هنوز دارم تصمیم می گیرم! اما احتمالا باید به طرح مربعی شکل قناعت کنم!!...طرح صورت شما چیه؟ اگر سوالی در این زمینه دارید در قسمت نظرات همین صفحه اون رو با ما در میون بذارید.

تعداد تشکر از این مطلب:297 نفر

نظرات کاربران

commentpicture

الهه

تاریخ: 29 آذر 1396

سلام و خسته نباشید عرض صورت ۱۹ اندازه گونه ۱۲/۵ طول صورت ۲۳ پیشونی هم ۱۸ بنظر خودم ترکیب لوزی و مربع هستش میخاستم نظر شمارم بدونم ممنون
commentpicture

مدیر سایت

تاریخ:

در پاسخ به این نظر گفته:

سلام... به نظر من هم ترکیب صورتتون رو درست شناسایی کردید.
commentpicture

بهار

تاریخ: 24 مرداد 1396

سلام اندازه گونه23 فک22 پیشانی16 طول صورت21 میشه چ شکلی صورتم؟؟؟؟
commentpicture

بهار

تاریخ: 24 مرداد 1396

یادم رفت بگم خودم حس میکنم چون پیشانیم کمتراز فک وگونه هاست ولی خیلی هم باریک وتیز نیست میشه ترکیبی از گرد ولوزی درسته؟؟؟؟؟ خب حالا چ عینکی باید انتخاب کنم؟؟
commentpicture

مدیر سایت

تاریخ: 01 دی 1396

در پاسخ به این نظر گفته:

سلام ... فکر می کنم عینک مربعی یا wayfarer انتخاب خوبی باشه اما حتما سعی کنید عینک های آفتابی رو حضوراً بخرید چون سایز و جنس عینک هم به زیبایی اون کمک می کنه
commentpicture

ایسان

تاریخ: 06 مرداد 1396

سلام. من تموم اندازه هایی که گفتین رو کردم میشه راهنمایی کنین شکل صورتم چه فرمی هست? اندازه گونه 17 و اندازه فک شد 14 که ضرب در 2 گفتین بکنم شد 28 و اندازه پیشانی 15 و اندازه طول صورت 21 .حالا شکل صورتم چه مدلی هست? و اینکه یه چیز دیگه هست وسط جایی که موهام روییده مال من شبیه قلب هست رویشش ?
commentpicture

فاطمه

تاریخ: 23 خرداد 1396

سلام ببخشید میشه بگید فرم صورتم چیه من گونم15 فک 22 پیشانی 13 طول صورتم 19
commentpicture

الی

تاریخ: 21 خرداد 1396

سلام من اندازه گرفتم ولی معلوم نیست کدومه ؛! عرض گونه هام ۱۵ پیشانی ۱۴ فک ۱۰ ( اگه ضربدر دو کنم میشه ۲۰) طول صورتم ۱۹ چی میشه دقیقا ؟؟
commentpicture

منور

تاریخ: 08 خرداد 1396

سلام من نميتونم تشخیص بدم فرم صورتم چیه. طول صورت:21 گونه :15 پهنای پیشانی:14 طول پیشانی:8 فک:11+11=22 لطفا راهنماييم کنید ممنون میشم
1 2 

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.