جستجو در سایت:

گل سینه تزئینی شکوفه گیلاس

تاریخ درج: 22 فروردین 1393

تعداد تشکر از این مطلب:271 نفر

وسایل لازم:

پارچه صورتی 45 در 55 سانتیمتر

پارچه سبز 45 در 55 سانتیمتر

پارچه زرد 45 در 55 سانتیمتر

سه مروارید کوچک

الیاف پلی استر(می توانید آن را از خرازی ها تهیه نمایید)

نخ نسبتاً ضخیم زرد رنگ

نخ نسبتا ضخیم سیاه رنگ

پارچه نمدی( یا پارچه ضخیم) سبز رنگ به مقدار لازم

سنجاق گل سینه متوسط

چسب حرارتی تفنگی

قیچی طرح انداز زیکزاکی (در صورت تمایل)

الگوی این گل را از اینجا دانلود کرده و پرینت نمایید.

طبق فایل الگو از پارچه صورتی(همان طرح A) پنج عدد، پارچه سبز(همان طرح B) پنج عدد، پارچه زرد (همان طرح C) یک عدد، پارچه نمدی سبز(یا پارچه ضخیم سبز) یک عدد از طرح D و یک عدد از طرح E ببرید(بعد از بریدن طرح D و E در صورت تمایل می توانید با قیچی طرح انداز زیکزاکی دوباره دور آن را برش دهید تا طرح زیکزاک زیبایی برای پشت گل ایجاد نمایید).

پارچه های صورتی را به قطر تا کرده تا نیم دایره تشکیل دهند و نیز پارچه های سبز را به قطر و سپس به شعاع تا کرده تا ربع دایره ای را تشکیل دهند.

سوزن را یک لا نخ کرده وبا کوک های متوسط (نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک) قسمت هلالی شکل نیم دایره را بدوزید. البته بعد از پایان کار نه نخ را ببرید و نه کوک اضافه ای برای محکم کاری بزنید.

حال در ادامه ی همان نخ با سه کوک قسمت هلالی ربع دایره سبز رنگ را بدوزید .مانند قبل بعد از از پایان کار نه نخ را ببرید و نه کوک اضافه ای برای محکم کاری بزنید.

به همین صورت بقیه تکه پارچه های صورتی و سبز را نیز بدوزید. بهتر است سعی کنید تعداد کوک هایی که برای دوختن تکه های صورتی هم استفاده می کنید مانند تکه های سبز یکسان و یک دست باشند.

پس در این نخ ما پنج تکه نیم دایره صورتی و پنج تکه ربع دایره سبز رنگ داریم.

حال نخ را بکشید و تا جایی که امکان دارد تکه ها را به هم نزدیک کنید، سپس نخ را به گونه ای گره بزنید که شکل حاصل شبیه دایره شود.(باید سعی کنید تا جایی که می توانید حفره وسط این دایره را کوچکتر کنید)نخ اضافه را ببرید.

این گل را از طرفی که فکر می کنید سمت صحیح می باشد روی میز گذاشته و نوک قسمت های سبز رنگ گل را نیز به سمت بالا و سمت مخالف گلبرگ های صورتی بکشید و آن ها را با دست حالت دهید. گلبرگ های صورتی را با دست قاشقی شکل نمایید. می توانید وسط گلبرگ ها را برای گرفت حالت بهتر با انگشت فشار دهید.

دور تا دور تکه پارچه زرد رنگ دایره ای شکل را بدون تا زدن و به صورت همان یک لایه که هست، کوک بزنید.(نخ را نبرید و یا کوک اضافه ای برای محکم کاری نزنید)

حال نخ را بکشید تا پارچه حالت بقچه مانند پیدا کند. و مقدار بسیار کمی الیاف پلی استر داخل آن بگذارید. نخ را محکم کشیده و هنگامی که در این بقچه کاملا بسته شد آن را گره زده و نخ اضافه را ببرید. سپس با دست کمی آن را فشار دهید تا حالت پف کرده پارچه بخوابد.

  

سوزن را سه لا با نخ زرد رنگ نخ کنید (برای کلفت تر شدن نخ اینکار را انجام می دهیم اگر انجام این کار برایتان دشوار است می توانید از یک نخ کلفت و یک سوزن درشت که بتوانید نخ را از آن عبور دهید استفاده کنید) و انتهای آن را گره بزرگی بزنید. حال از پشت بقچه (قسمتی که درش را با نخ بستیم) سوزن را فرو کرده و از سمت دیگر بیرون می آوریم. حال سوزن را از روی بقچه رد کرده و دوباره از پشت بقچه فرو می کنیم.(مانند شکل اول). این کار را چند بار تکرار کنید تا شکلی مانند شکل دوم به دست آورید (سعی کنید برای آخرین بار سوزن از پشت بقچه بیرون بیاید) . (حال می توانید کوک کوچکی پشت بقچه برای محکم کاری بزنید ) نخ اضافه را ببرید.

 

سوزن دیگری را یک لا با نخ مشکی رنگ نخ کنید و گره بزرگی در انتهای آن بزنید. سوزن را از انتهای بقچه (مانند قبل) فرو کنید و از طرف دیگر بیرون آورید. حال مرواریدی را درون سوزن کرده و سپس سوزن را از رو، وسط بقچه فرو کنید (مانند شکل اول) و از سمت دیگر بیرون آورید . به همین ترتیب دو مروارید دیگر را نیز بدوزید. هنگامی که برای آخرین بار سوزن از پشت بقچه بیرون آمد می توانید کوک کوچکی پشت بقچه برای محکم کاری بزنید  و سپس نخ را گره زده و نخ های اضافه را ببرید.

 

مقداری چسب حرارتی اطراف وسط حلقه ی گلی که ساختیم زده و آن را به بقچه زرد رنگ را می چسبانیم تا این بقچه به عنوان مرکز گل به خوبی حفره وسط حلقه گل را بپوشاند.

مقداری چسب به دایره ی بزرگ سبز رنگی که از پارچه ی نمدی (یا پارچه ی کلفت) بریده ایم، زده و آن را به پشت حلقه ی گل می چسبانیم. حال پشت سنجاق گل سینه را نیز به این پارچه نمدی (یا پارچه کلفت) می چسبانیم. در نهایت دایره ی کوچک پارچه ی نمدی (یا پارچه ی کلفت) را روی سنجاق سینه می چسبانیم و سوزن این سنجاق را از روی آن رد می کنیم. (ترکیب نهایی باید مانند شکل زیر باشد.)

این گل سینه تزئینی زیبا را می توان با طرح لباس های زمستانه و پاییزه استفاده نمود.

منبع: howtosew

تعداد تشکر از این مطلب:271 نفر

نظرات کاربران

commentpicture

shokooh

تاریخ: 17 تیر 1393

ساده و زیباست
commentpicture

پروین

تاریخ: 11 خرداد 1393

خیلی خوب بود

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.