جستجو در سایت:

آویز کیف اسکلتی

تاریخ درج: 13 تیر 1393

تعداد تشکر از این مطلب:245 نفر

آویز کیف اسکلتی

وسایل لازم:

پارچه نمدی در دو رنگ

الیاف پلی استر (می توانید از خرازی ها آن را تهیه نمایید)

ربان نازک

دکمه

نخ قلاب دوزی

نخ

دکمه

سوزن ته گرد

سوزن

 

الگوی اسکلت را از اینجا دانلود کرده و پرینت نمایید.(می توانید سایز الگو را به اندازه ای که دوست دارید نیز تغییر دهید) سپس با قیچی الگو ها را از کاغذ ببرید.

الگوی آویز کیف اسکلتی

الگو ها را از پارچه های نمدی به رنگ دلخواهتان ببرید.

الگو انداختن روی پارچه

حال یک عدد از الگوی سر اسکلت را برداشته و سوزن خود را با نخ قلاب دوزی نخ کنید و الگوی قلب شکل را بر روی سر اسکلت بدوزید. می توانید این کار را با کوک هالبین (کوک زیر و روی مضاعف) انجام دهید. این نوع کوک زدن در ابتدا مانند کوک زدن عادی می باشد. از یک سمت تا به انتها کوک بزنید سپس در انتها به جای اینکه نخ را ببرید مسیر را با کوک زدن برگردید و فضاهای خالی را پر کنید.

دوخت آویز کیف اسکلتی 1

حال برای درست کردن مژه های چشم (همان چشمی که قرار است بعداً دکمه جایش دوخته شود) می توانید برای هر مژه از سه ردیف کوک هالبین (کوک زیر و روی مضاعف) استفاده نمایید.

دکمه را نیز با همین نخ به سر اسکلت در قسمت انتهای مژه ها بدوزید.


دوخت آویز کیف اسکلتی 2

برای دوختن دندان های این اسکلت می توانید از کوک پوشاننده استفاده کنید. برای این نوع کوک زدن در دندان ها باید برای هر دندان ابتدا دو خط بلند موازی را با کوک ساده بدوزید. سپس با کوک های کوچکی که زاویه قائم دارند روی این دو خط را کوک بزنید.

دوخت آویز کیف اسکلتی 3

ربان را از وسط تا کرده و ته آن را گره بزنید. سپس آن را بین دو تکه پارچه مخصوص سر اسکلت بگذارید. سپس دو تکه پارچه و ربان را با سوزن به هم متصل کنید.

از نخ ساده خود برای کوک زدن صورت اسکلت استفاده نمایید ولی قسمت پایین سر اسکلت را ندوزید  تا بتوانید بعداً از آن برای وارد کردن الیاف پلی استر استفاده نمایید،(اطمینان حاصل کنید که هر کوک از دو لایه پارچه رد شود. مخصوصاً در قسمت بالای سر اسکلت که حتماً باید حلقه ی ربان به پارچه کاملا متصل گردد.) سعی کنید کوک ها تمیز و محکم زده شوند. (اگر دوست دارید می توانید برای این قسمت از کوک دندان موشی نیز استفاده نمایید.)

حال سر اسکلت را با مواد پلی استر پر کنید. سپس قسمت باقی مانده را کوک بزنید تا کاملاً تمام قسمت ها دوخته شوند.


دوخت آویز کیف اسکلتی 4

البته می توانید از نحوه های مختلف کوک زدن برای درست کردن این آویز استفاده کنید و یا حتی قسمت هایی از آن را با چرخ خیاطی بدوزید.

آویز کیف اسکلتیآویز کیف اسکلتی 2

تعداد تشکر از این مطلب:245 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.