جستجو در سایت:

جا عینک آفتابی

تاریخ درج: 14 تیر 1393

تعداد تشکر از این مطلب:167 نفر

جا عینک آفتابی

وسایل لازم:

چهار تکه از پارچه هایی که دوست دارید.

22.9 سانتیمتر لایه چسب با درجه چسب 70 (می توانید آن را از خرازی ها تهیه نمایید)

22.9 سانتیمتر لایه چسب کلفت (می توانید آن را از خرازی ها تهیه نمایید)

1 عدد چفت (قفل) آهنربایی

قفل آهنربایی

الگوی طرح روی این کیف را از اینجا دانلود کنید و از روی یک عدد قطعه وسط، دو عدد قطعه گوشه و دو عدد کلاهک انتهایی ببرید.

همچنین یک نوار 6.4 در 17.8 سانتیمتری و دو عدد مربع 17.8 در 17.8 سانتیمتر نیز ببرید.

از لایه چسب یک عدد مربع 17.8 در 17.8 سانتیمتری و یک نوار 7.6 در 16.5 سانتیمتری ببرید.

از لایه چسب کلفت یک مربع 17.8 در 17.8 سانتیمتری ببرید.

و در نهایت و یک نوار 6.4 در 22.9 سانتیمتری به صورت مورب از پارچه ببرید.

قطعه وسطی که با استفاده از الگو برش داده اید را روی یک تکه پارچه بدرد نخور گذاشته و با سوزن ته گرد آن را محکم نمایید.

دوخت جا عینک آفتابی 1

حال با 0.6 سانتیمتر دوز از زیر گوشه قطعه وسط، دو عدد قطعه ی گوشه را به آن بدوزید. (یعنی دوخت زیر قطعه ها بیفتد و از رو معلوم نباشد).

نکته: این قطعات و قطعات قسمت بعد، باید طوری به هم دوخته شوند که از قسمت های بالای این تکه ها یک خط راست افقی تشکیل شود. اگر این کار باعث می شود که از پایین شکل نامرتبی به وجود آید، نگران نباشید زیرا در قسمت بعد این تکه ها بریده خواهند شد.

دوباره با احتساب 0.6 سانتیمتر دوز دو عدد کلاهک انتهایی را از زیر قطعه گوشه به آن بدوزید (یعنی دوخت زیر قطعه ها بیفتد و از رو معلوم نباشد).

دوخت جا عینک آفتابی 2

دوخت جا عینک آفتابی 3

نوار 6.4 در 17.8 سانتیمتری پارچه ای را به قسمت بالای این تکه ها بدوزید. (اگر این نوار بالایی عرض بیشتر یا کمتری نسبت به قطعات زیری دارد نگران نباشید زیرا تکه های اضافه در قسمت بعد بریده خواهند شد).

دوخت جا عینک آفتابی 4

از این تکه پارچه که به صورت تکه دوزی دوخته شده سوزن ته گرد را خارج نموده و آن را از پشت، به طوری که لایه چسب در وسط این پارچه قرار گیرد و هیچ جای خالی روی لایه چسب معلوم نباشد، روی لایه چسب کلفت گذاشته و پارچه را چند بار اتو کنید.

حال که لایه چسب به خوبی به پارچه چسبیده. پارچه را برگردانده و قسمت های اضافه را با قیچی یا کاتر خیاطی بگیرید تا کل آن به همان اندازه 17.8 و 17.8 سانتیمتر اصلی محدود شوند.

دوخت جا عینک آفتابی 5

دوخت جا عینک آفتابی 6

لایه چسب 17.8 در 17.8 سانتیمتری را برداشته و با کاتر گوشه های پایینی آن را (با زاویه 45 درجه) ببرید.

دوخت جا عینک آفتابی 7

پارچه 17.8 در 17.8 سانتیمتری و نواری که از لایه چسب به ابعاد 7.6 در 16.5 بریده ایم را برمی داریم. پارچه را به طوری که روی آن به سمت بیرون باشد از وسط تا می کنیم و نوار لایه چسب را در میان آن می گذاریم.

دوخت جا عینک آفتابی 8

وسط این نصف پارچه را بیابید و علامت بزنید. حال از این نقطه 0.3 سانتیمتر به سمت راست و چپ آمده و این دو نقطه را نیز علامت بزنید. این دو نقطه جدید جایی است که باید در آن شکاف کوچکی هم در پارچه و هم در لایه چسب زیر آن به اندازه ی 0.6 سانتیمتر بدهید تا بتوانید یک تکه از قفل آهنربایی را در آن جای بدهید.

شاخک های قسمت پایین قفل آهنربایی (تکه ای که دارای حفره می باشد) را در شکافی که روی پارچه ایجاد کرده اید فرو کرده و شاخک ها را از لایه چسب عبور دهید سپس شاخک های این تکه از قفل آهنربایی را ببنید.

حال پارچه ای که روی آن تکه دوزی کرده اید را به طوری که قسمت روی آن به سمت بالا باشد را بر روی میز قرار دهید. سپس روی آن به ترتیب پارچه ای که آهنربا در آن است ( آهنربا رو به سمت داخل و قسمت باز پارچه رو به پایین باشد)، تکه پارچه ی 17.8 در 17.8 دیگر به طوری که روی آن به سمت داخل باشد و لایه چسبی که گوشه هایش را بریده ایم، را بگذارید.

دوخت جا عینک آفتابی 9

تمام این لایه ها را به هم با سوزن ته گرد محکم نمایید تا از جابجایی آن جلوگیری شود. سپس از گوشه سمت راست شروع کرده و با احتساب 0.6 سانتیمتر دوز، سه گوشه از چهار گوشه این لایه های پارچه ای را به هم بدوزید و قسمت بالایی را کاملا دست نخورده باقی بگذارید.

دوخت جا عینک آفتابی 10

هنگامی که دوختن این سه گوشه تمام شد.سوزن های ته گرد را بیرون آورده. از قسمت بالای پارچه که ندوخته است با دست قسمتی که آهنربا در آن است را با قسمتی که پارچه اش تکه دوزی است جدا کرده سپس گوشه های پارچه را نشگون گرفته و با احتساب 0.6 سانتیمتر گوشه ها را بدوزید.

دوخت جا عینک آفتابی 11

جای عینکی را پشت و رو نمایید.

الگوی منحنی که در فایل دانلود و پرینت نموده اید را روی جا عینکی بیندازید و قسمت رنگین کمانی را مطابق آن با کاتر خیاطی یا با قیچی ببرید.

دوخت جا عینک آفتابی 12

جای عینکی را برگردانید. در قسمت منحنی ضلع صاف بالایی را یافته و قسمت وسط آن را علامت بزنید. حال از این نقطه به اندازه ی 0.3 سانتیمتر به سمت راست و چپ بیایید و این دو نقطه را نیز علامت بزنید. در این قسمت برش کوچکی به اندازه ی 0.6 سانتیمتر بزنید به طوری که فقط از پارچه رویی و لایه چسب عبور کنید. (مراقب باشید لایه پارچه زیری را خراب نکنید.) شاخک های تکه ی دیگر آهنربا را در این قسمت فرو نموده و پارچه رویی و لایه چسب آن را عبور داده سپس شاخک ها را ببنید.

دوخت جا عینک آفتابی 13

نوار پارچه ای را روی منحنی بگذارید و گوشه های آن را به سمت داخل تا بزنید و آن را به منحنی با احتساب 0.6 سانتیمتر دوز بدوزید. هنگام دوختن قسمت بزرگ کوک را به سمت داخل جا عینکی بیندازید که از بیرون چیزی معلوم نشود.

دوخت جا عینک آفتابی 14

جا عینک آفتابی شما آماده است.

جا عینک آفتابی

تعداد تشکر از این مطلب:167 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.