جستجو در سایت:

معرفی انواع شلوار

تاریخ درج: 15 فروردین 1393

تعداد تشکر از این مطلب:261 نفر

در این صفحه می توانید مدل های شلوار مناسب قالب اندامتان را بیابید. اگر نمی دانید کدام قالب بدن با فرم اندام شما همخوانی دارد می توانید از صفحه ی نحوه ی تعیین قالب اندام در همین سایت استفاده نمایید.

قالب بدن ساعت شنی شکل:

از آنجایی که بالاتنه و پایین تنه شما نسبتاً متناسب است می توانید اکثر مدل های شلوار و جین را بپوشید ولی شلواری که پاهایتان را عریض تر نشان دهد، باعث نمایان شدن بهتر دور کمر و در نتیجه باعث خوش اندام تر به نظر آمدن شما خواهد شد.

 بهترین انتخاب: شلوارهای گشاد و متناسب، پاچه گشاد. اگر پایین تنه لاغری دارید می توانید از شلوارهای پاچه تنگ نیز متناسب شما خواهد بود.

نکته: اگر پایین تنه بزرگی دارید از پوشیدن شلوارهای تنگ و بدن نما خودداری کنید.

دقت کنید که پوشیدن شلوارهای بسیار گشاد باعث پنهان شدن قوس کمر می شوند و همچنین شلوار هایی که جیب های بزرگ و طرح ارتشی دارند  فقط باعث چاق تر به نظر رسیدن  شما می شوند پس سعی کنید در انتخاب اینگونه لباس ها تجدید نظر نمایید.

نمونه مدل های مناسب شما:

 

قالب بدن توت فرنگی شکل:

تقریبا شما هر نوع شلواری را می توانید بپوشید ولی اگر می خواهید از شلوار های تنگ تر استفاده کنید باید طرح لباس بالاتنه تان ساده باشد تا پاهایتان بیش از اندازه لاغر به نظر نیاید.

بهترین انتخاب:شلوار های گشاد، پاچه نیمه گشاد و پاچه دامنی (دور زانوی شلوار پاچه دامنی گشاد تر از شلوار های پاچه گشاد است) بسیار برازنده شما خواهد بود. شلوار های با طرح ارتشی و شل و ول پارچه ای به پایین تنه تان را متناسب نشان خواهند داد و همچنین استفاده از رنگ های روشن نیز انتخاب مناسبی برای شما می باشد.

نکته: از پوشیدن شلوار های فاق بلند و پاچه تنگ و مچی خودداری نمایید ولی اگر علاقه  به پوشیدن این گونه پایین تنه ها برای مراسم ها و مهمانی ها دارید ساپورت برای شما انتخاب مناسب تری خواهد بود. شلوارک های کوتاه نیز پاها را عریض تر نشان نمی دهند پس پوشیدن این گزینه نیز به شما توصیه نمی شود.

نمونه مدل های مناسب شما:

 

قالب بدن گلابی شکل:

سعی کنید از شلوار و جین های ساده و با رنگ های تیره استفاده نمایید این گونه شلوار ها باعث باریک تر به نظر آمدن پایین تنه شده و بسیار برازنده و خوش فرم در قالب بدن نمایان خواهند شد.

بهترین انتخاب: شلوار هایی با قسمت بالایی ساده (بدون بندینک و جیب حجیم)، شلوار های گشاد و شلوارهایی که از وسط عریض تر می شوند مثل پاچه گشاد و پاچه نیمه گشاد.

رنگ های خنثی بهترین انتخاب برای شما می باشند.

نکته: شلوارهای چسبان و تنگ باعث بیشتر به نظر آمدن ران شده و شلوار های پارچه ای شل و ول و رنگ های روشن یا شلوارهایی با دکمه های بزرگ باعث بزرگ تر نشان داده شدن پایین تنه خواهند شد پس این گونه شلوار ها انتخاب مناسبی برای شما نخواهد بود.

ولی اگر تمایل به پوشیدن شلوار های پاچه تنگ برای مراسم ها و مهمانی ها دارید می توانید آن ها را با یک تونیک بلند روی ران بپوشید تا در حین بلند تر به نظر آمدن پاها از عریض تر به نظر آمدن پایین تنه جلوگیری نمایید.


نمونه مدل های مناسب شما:

 

قالب بدن مستطیلی شکل:

اندام شما برای پوشیدن هر گونه شلواری مناسب است پس می توانید هر طرح شلوار و جینی که دوست دارید بپوشید.

بهترین انتخاب: شلوار های پاچه تنگ بسیار برازنده شما خواهد بود. به دنبال جین هایی باشید که در قسمت بالای آن ها طرحی کار شده باشد. شلوارهای دامنی متناسب نیز انتخاب بسیار خوبی برای شما می باشد.

نکته: شلوارهای پاچه دامنی ( نه شلوارهای دامنی) تعادل بدنی شما را به هم می زند و نیز شلوارهای شل و ول پارچه ای و با طرح ارتشی تیپ شما را بیشتر پسرانه نشان خواهند داد پس برای شما گزینه های مناسبی نخواهند بود.

برای مراسم ها  و مهمانی های ساده می توانید لباس کوتاه تری انتخاب کرده و دنباله آن را در شلوار گذاشته و نیز از کمربندی متناسب استفاده کنید این کار قالب بدن و کمر شما را متناسب تر نشان خواهد داد.


نمونه مدل های مناسب شما:

 

قالب بدن سیبی شکل:

شاید شما پاهای باریک و لاغری داشته باشید ولی سعی کنید با پوشیدن شلوار های تنگ  آن را به نمایش نگذارید زیرا با این کار قسمت های دیگر بدن عریض تر به نظر خواهند آمد.

بهترین انتخاب: شلوار هایی با بالاتنه ساده (بدون بندینک و جیب بزرگ)، شلوارهایی که از زانو گشاد می شوند (مثل پاچه گشاد) بسیار برازنده خواهند بود. شلوار های پاچه گشاد و پاچه دامنی به قالب بدنی شما تعادل خاصی می بخشد. سعی کنید طرح هایی که کمی کش می آیند را انتخاب نمایید زیرا این طرح ها در حین راحتی بسیار شیک در بدن می ایستند.

نکته: پوشیدن شلوارهای تنگ یا پاچه تنگ انتخاب مناسبی برای شما نمی باشد. همچنین فاق های بسیار بلند حجم بیشتری به قسمت های شکم و پهلو می دهد و شلوار های پیلی دار و چین دار در قسمت بالا نیز انتخاب مناسبی نخواهند بود.

اگر از پوشیدن ساپورت در مهمانی ها و مجالس لذت می برید می توانید آن ها را با یک تونیک نسبتا گشاد ( تونیکی که از قسمت زیر بالاتنه گشاد می شود) و بلند (تا روی ران و کمی بلندتر ) و نیز یک کفش لژ دار بزرگ همراه کنید این کار باعث زیبا تر شدن این ترکیب خواهد شد.


نمونه مدل های مناسب شما:

تعداد تشکر از این مطلب:261 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.