جستجو در سایت:

نحوه انتخاب لباس های بارداری

تاریخ درج: 10 خرداد 1393

تعداد تشکر از این مطلب:165 نفر

انتخاب لباس بارداری مسأله ای است که ذهن بسیاری از مادران آینده را به خود مشغول داشته. این که چه لباسی با چه سایزی  برای کدام ماه مناسب است و این که چطور می توان با بودجه ای نه چندان چشمگیر به لباس های دلخواه در این نه ماه دست پیدا کرد.

در این ماه ها بسیاری از بانوان تصور می کنند که از میان هر چیزی که در مغازه ها به عنوان لباس بارداری عرضه می شود می توانند انتخاب مناسبی داشته باشند. اما بسیاری از این لباس ها برای کار کردن و یا مهمانی ها مناسب نمی باشند. یک خانم باردار در عین راحتی دوست دارد که از پوشیدن لباس های شیک و زیبا نیز لذت ببرد. رسیدن به این هدف کار مشکلی نیست فقط کافیست نکات زیر را در هنگام خرید در نظر داشته باشید.

از لباس های که کمی کش می آیند استفاده نمایید: در اولین ماه های بارداری خانم ها معمولا از نحوه ی اضافه شدن وزنشان در طول کل بارداری اطلاع درستی ندارند. برخی از خانم ها به سرعت در سه ماهه اول وزن اضافه می کنند و برخی از قبل از شروع بارداری کمی اضافه وزن داشته و ممکن است کمتر در این دوران وزنشان بیشتر شود. پس هر خانم نسبت به فیزیک بدنی خودش در این دوران اضافه وزن را تجربه خواهد کرد و از قبل نمی توان پیش بینی دقیقی در این مورد انجام داد. بنابرین خرید تمام  لباس ها از ابتدا کار درستی نیست به جای اینکار سعی کنید دامن و شلواری بخرید که کمی کش می آیند پس می توان آنها را برای مدت طولانی تری در بارداری پوشید. البته این نکته را در نظر بگیرید که این لباس ها نیز برای شما تنگ خواهد شد پس باید قبل از اینکه زمانی برسد که از خواب بلند شوید و ببینید که لباس هایتان تنگ شده به فکر خرید لباس جدید باشید. البته خیلی بابت هزینه ای که پرداخت می کنید نگران نباشید لباس های مناسب را می توان برای بارداری احتمالی بعدی در جعبه ای نگه دارید.

سعی کنید بیشتر هزینه خود را صرف اقلام اساسی لباس های بارداری نمایید: با انواع طرح های مختلفی که هر روزه وارد بازار می شود، خرید لباس های گوناگون بسیار وسوسه انگیز است. اما هر خانم باهوشی می داند که باید در برابر این وسوسه مقاومت کرده و اقلام اساسی مورد نیاز لباس های این دوران را خریداری نماید. شلوار های مشکی، خاکستری و قهوه ای بخرید و می توانید این شلوار ها را هر روز با یک بلوز زیبا برای تغییر استایل خود بپوشید. اگر علاقه به لباس های رسمی دارید یک یا دو پیراهن پایه  بخرید. سپس برای آن یک کت یا یک رویه لباس زیبا تهیه نمایید. لباس های پایه و ساده ولی زیبا که خیلی طبق مد روز نیستند می توانند دوباره به کار بیایند مخصوصا اگر در آینده قصد به دنیا آوردن فرزند دیگری را داشته باشید.

به قیمت لباس تهیه کنید: لباس های بارداری می توانند خیلی گران قیمت باشند مخصوصا که شما بیش از سه ماه نمی توانید برخی از این لباس ها را بپوشید. بنابرین تمام بودجه ی خود را صرف خرید یک لباس گران قیمت نکنید. با طرح های مختلف و بسیار زیبایی که امروزه برای لباس های بارداری وجود دارد می توانید با قیمت مناسب خرید خود را انجام داده و از ظاهر زیبایی برخوردار شوید. در واقع بسیاری از حراجی ها لباس های بسیار زیبا و برازنده ای را ارائه می کنند.

در طول دوران بارداری خرید خود را انجام دهید و نه به یکباره: همانطور که قبلا اشاره شد سایز لباس شما هنگام بارداری می تواند از روزی به روز دیگر به طور چشمگیری تغییر کند، پس سعی کنید در طول دوران کم کم خرید خود را انجام دهید. خرید لباس به یکباره هنگامی که فصل در حال تغییر است، کار درستی نیست مخصوصا که ممکن است سایز شما تغییر کند و نتوانید یک لباس خریداری شده را اصلا به تن کنید. (پس از مغازه ای که خرید خود را انجام می دهید راجع به مدت زمان ارجاع لباس های دست نخورده بپرسید.)

می توانید از لباس های بارداری دوستان نزدیک و یا لباس های دست دوم استفاده کنید: همانگونه که قبلا اشاره شد بسیاری از افراد به اشتباه لباس گران قیمتی را هنگام بارداری خریده اند که حتی یکبار هم نتوانسته اند آن را به تن کنند پس اگر از آن دسته آدم هایی هستید که دوست ندارند 9 ماه تمام را با یکسری لباس محدود سر کنید می توانید با دوستانتان یا دوست دوستانتان و یا همکارتان صحبت کنید که اگر لباس بارداری مناسبی برای فروش دارند، شما علاقه مند به خرید آن ها هستید.  معمولا این گونه لباس ها به شما کمک زیادی می کنند که تنوع لباسی زیادی را در این 9 ماه داشته باشید. البته برخی از لباس فروشی های دست دوم نیز لباس های زیبایی را با قیمت مناسب ارائه می کنند.

تعداد تشکر از این مطلب:165 نفر

نظرات کاربران

commentpicture

زهرا

تاریخ: 11 خرداد 1393

واقعا جلب بود

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.