جستجو در سایت:

کوتاه تر به نظر آییم

تاریخ درج: 21 مرداد 1393

تعداد تشکر از این مطلب:329 نفر

کوتاه تر به نظر آییم

همیشه ترفند هایی برای بلند تر به نظر آمدن در همه جا ذکر شده اما اگر دوست داشته باشید کوتاه تر به نظر آیید باید چه کنید؟

اول از همه این نکته را در نظر بگیرید که با قوز کردن مشکلی حل نمی شود زیرا با اینکه قوز کردن شما را رسماً کوتاه تر نشان می دهد ولی این موضوع که شما قد بلند و زیبایتان را دوست ندارید، را نیز بیان می کند. یکی دیگر از مضرات قوز کردن این است که شما را پیرتر نشان داده و برای کمر بسیار مضر است پس این کار را کنار گذاشته و از روش های زیر برای کوتاه تر به نظر رسیدن در عین حفظ زیبایی و سلامت بدن، بهره بگیرید.

قوز نکنید

قبل از ورود به مبحث لباس، می خواهیم چند موضوع را به شما عنوان کنیم که می تواند باعث شود به حدود قدی که دوست دارید به نظر رسید.

اول از همه اینکه سعی کنید در مهمانی یا عکس های دسته جمعی کنار افراد بلند قد بایستید این کار شما با قد کمتری نمایان می کند.

اگر اکثر مهمان ها یا نیمی از مهمان ها نشسته اند سعی کنید شما نیز بنشینید. البته این موضوع بدین معنا نیست که به محضی که وارد یک مهمانی شدید به گوشه ای رفته و بنشینید ولی اگر دیدید که مهمان ها شروع به نشستن می کنند شما نیز می توانید نشسته و با آن ها وارد گفت و گو شوید. یا اینکه اگر می خواهید با افرادی که کوتاه تر از خودتان هستند صحبت کنید و با آن ها وقت بگذرانید به آرامی و ملایمت روی یک چهار پایه در دسترس بنشینید.

روی مکان هایی با ارتفاع کمتر بایستید. اگر داشتید از پله های یک ساختمان بالا می رفتید و کسی خواست با شما صحبت کند سعی کنید یک پله از آنها پایین تر بایستید.

اگر دوست دارید در عکس ها با قد کوتاهتری نمایان شوید یک قدم یا کمی از بقیه عقب تر بایستید. البته منظور این نیست که پشت بقیه بایستید بلکه سعی کنید با اینکه در جمع دوستانتان هستید کمی عقب تر بروید.

انتخاب کفش مناسب:

همانطور که می دانید یکی از آسان ترین راه ها برای کفش مناسب برای کوتاه تر به نظر آمدن پوشیدن کفش های بدون پاشنه و تخت می باشد.

کفش کفه تخت

ولی گاهی اوقات می خواهید به مهمانی رسمی بروید که همه لباس مهمانی و کفش های مهمانی پاشنه دار پوشیده اند و طبیعتاً شما نیز می خواهید مانند آن ها باشید. خب باید بگوییم که این مشکلی برایتان ایجاد نمی کند و با یک انتخاب درست می توانید از مهمانی لذت ببرید. سعی کنید کفش هایی با جلوی گرد بپوشید و از کفش های نوک تیز دوری کنید. این کار پاهایتان را کوتاهتر نشان می دهد.

به دنبال کفش های مهمانی باشید که بندی روی پا یا بندی به دور مچ پا دارند. کفش هایی با بند دور مچ پا بهترین انتخاب برای کفش های پاشنه بلند هستند.

کفش پاشنه دار با بند مچی

انتخاب بلوز و کت:

اگر دوست دارید کوتاه تر نمایان شوید باید کاری کنید که پاهایتان کوتاه تر به نظر برسند و یک بلوز یا یک کت بلند می تواند این کار را به خوبی انجام دهد. به عنوان مثال بلوزها و کت هایی که می توانید بپوشید به صورت زیر می باشند:

بلوز بلند یا تاپ های بدون آستین بلند

کت یا ژاکت بلند

ژاکت کشباف یا پلوور یا رویه لباس بلند

از لباس هایی با خط های عمودی دوری کنید.

از لباس های بسیار تنگ دوری کنید.

ژاکت، بلوز، تاپ

انتخاب شلوار یا دامن:

شلوار های کوتاه می توانند انتخاب مناسبی باشند.

از شلوارهای بسیار تنگ دوری کنید. زیرا اگر شلوار بسیار تنگ باشد شما را بلند تر نشان می دهد.

بهتر است سراغ لباس هایی روید که عرض را نسبت به ارتفاع نشان می دهند. یک دامن بلند ( کاملاً بلند باشد یعنی تا کفش هایتان برسد) بسیار برازنده خواهد بود. شما نیز می توانید از دامن های چند لایه یا چین دار نیز استفاده کنید.

دامن هایی که نیمی از کمر را می پوشانند و آن را کوتاه تر نشان می دهند نیز انتخاب زیبا و مناسبی می باشند.

از دامن های گلدار بلند یا لباس های گلدار بلند دوری کنید. این لباس ها شما را بلند تر نشان می دهند.

دامن، شلوار

انتخاب رنگ:

برای کوتاه تر نمایان شدن احتیاج دارید که بین رنگ بلوز یا لباس و شلوار یا دامن تضادی ایجاد نمایید. اگر فقط از یک رنگ استفاده کنید باعث بلند تر به نظر رسیدن شما خواهند شد. بهتر است نکات زیر را برای دوری از لباس های با رنگ یکسان در نظر گیرید.

اطمینان حاصل کنید که رنگ انتخابی بلوز یا لباس با شلوار یا دامن متفاوت باشد.

 پوشیدن یک بلوز یا لباس یا شلوار یا دامن طرح دار می تواند تنوع بیشتری به لباس هایتان ببخشد.

استفاده از یک کمربند زیبا می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد.

انتخاب مدل مو:

یک مدل موی خوب می تواند تأثیر بسیار مؤثری بر ظاهر شما بگذارد.

سعی کنید به دنبال مدل های بسیار کوتاه نگردید بلکه کمی موی خود را بلند بگذارید.

می توانید استایل موی خود را موج دار یا فر دار نمایید.

استفاده از رنگ کمی حالت استایل به موی شما می بخشد.

البته به هیچ عنوان قالب صورت خود را ندید نگیرید. زیرا یک مدل مو باید اول از همه مناسب قالب صورت شما باشد اگر نمی دانید قالب صورتتان چیست می توانید از صفحه ی نحوه تعیین قالب صورت استفاده نمایید.

پس با آرایشگر خود صحبت کرده و به او بگویید که از مدل موی خود چه چیز هایی انتظار دارید. مثلاً می خواهید صورتتان را که به فرم دایره ای می باشد را عریض تر نشان نداده و در عین حال قدتان را کوتاه تر نشان دهد.

مدل موی بلند

تعداد تشکر از این مطلب:329 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.