جستجو در سایت:

بلندتر به نظر آییم

تاریخ درج: 22 مرداد 1393

تعداد تشکر از این مطلب:143 نفر

بلندتر به نظر آییم

همه ما می دانیم در دنیا چیزهایی وجود دارند که نمی توان آن ها را تغییر داد. حالا هر چقدر هم که دوست داشته باشیم که این کار را انجام دهیم. یک مثال عالی از این مسأله قد ماست. اما این که بخواهیم خود را در چشم بقیه بلند تر نمایان کنیم مسأله دیگریست. باید بگوییم که خوشبختانه همانطور که می دانید طراحان لباس ایده های عالی ای در این زمینه معرفی کرده اند که می تواند شما را قد بلند تر و گاهاً باریک تر نشان دهد.

در زیر چند نکته برای بلند تر نشان داده شدن شما ذکر شده:

1.از جین ها پاچه گشاد استفاده نمایید: جین هایی که کاملاً اندازه ی شما بوده ولی در قسمت مچ پا آزاد باشند (جین های پاچه گشاد) توهمی از پاهای بلندتری را برای شما به وجود می آورند. مخصوصاً هنگامی که پاچه ی شلوار به بالای کفش برسد. نکته ای که باید در این مورد در نظر داشته باشید این است که غیر از پاچه شلوار بقیه قسمت ها باید کاملاً اندازه ی بدن بوده (جین گشاد و شل و ول نباشد) و نیز ترجیحاً شلوار فاق کامل داشته باشد ( فاق تا دور کمر بالا بیاید). می توانید این جین ها را با یک تاپ که ارتفاع آن از دور کمر پایین تر نمی آید یا بلوزی که بتوانید آن را در شلوار تا بزنید، بپوشید.

شلوار جین

2. از دامن های ماکسی (بلند) استفاده کنید: قبلاً گفته می شد خانم هایی با قد کوتاه تر نمی توانند دامن های بلند بپوشند اما خوشبختانه غلط بودن این موضوع کاملاً ثابت شده. در واقع یک دامن ماکسی (بلند) با برش خوب می تواند برای شما توهمی از قد بلند تر را به وجود آورد. از دامن هایی با طرح و پارچه محکم تر استفاده کنید که قد شما را پنهان می کنند و خطوط عمودی بیشتری را نمایان می سازند. ( از دامن هایی با پلی و چین های عمیق یا لایه ی بسیار دوری کنید). اطمینان حاصل کنید که بلوز یا تاپی که با این دامن می پوشید کاملاً اندازه باشند، مانند یک تیشرت که در دامن تا زدید یا یک کت چرمی نیمه، پس بلوز یا تاپی با این دامن نپوشید که به نظر برسد در پارچه غرق شده اید. ارتفاع دامن باید تا حدی باشد که بتوانید بدون اینکه زیر پایتان برود با آن راه بروید، این دامن ها را می توان با یک صندل پاشنه بلند یا کفش پاشنه بلند پوشید.

دامن بلند

3. از کفش هایی که روی پا را کاملاً نپوشانده یا کمتر می پوشانند، استفاده کنید: کفش هایی که روی پا را نمی پوشانند (روی پا نه انگشتان پا را، البته کفش های انگشتی که روی پا را نیز نمی پوشانند انتخاب خوبی هستند مثلاً در عکس زیر کفش انگشتی است ولی روی پا را پوشانده پس انتخاب مناسبی نیست ) پا را بلند تر نشان می دهند و پاها را نیز لاغر تر نمایان می کنند. اگر می خواهید این کفش را با دامن و...بپوشید بهتر است آن را طبق رنگ پوستتان یا اگر جوراب شلواری می پوشید آن را طبق رنگ جوراب شلواری خود انتخاب کنید.

کفش پاشنه بلند

4.اگر قد شما کمی کوتاه است از لباس های مجلسی کوتاه تر استفاده کنید: هنگامی که قد کوتاهی دارید هنگام انتخاب دامن و لباس مجلسی یا باید دامن کاملاً بلند یا نسبتاً کوتاه بپوشید (یعنی دامن های تا زانو یا تا ساق انتخاب خوبی برای شما نیست.) زیرا دامن هایی با اندازه ی متوسط پاها را کوتاه تر نشان می دهد.

دامن

5. مدل های مویی که از بالا بسته می شوند را انتخاب کنید: طبیعتاً مدل هایی که مو را از بالای سر می بندند باعث می شود، قد بلند تر به نظر رسد. این قانون برای موهای حالت دار و حجیم هم صدق می کند! پس موهای فر و حالت دار مشکلی برای قد بلندتر به نظر رسیدن نیستند.

6. از یک رنگ برای لباس های خود استفاده کنید: استفاده از یک رنگ برای تاپ یا تیشرت و... و شلوار یا دامن ترفند بسیار خوبی برای قد بلند تر به نظر آمدن می باشد. زیرا باعث خلق یک خطوط عمودی بلند می شود. با این که پوشیدن لباس مشکی از سر تا پا آسانترین راه است استفاده از هر رنگ کاملا پررنگی می تواند این نقش بلند قد تر کردن را ایفا نماید. مانند آبی خالص، بنفش خالص، قرمز خالص و...البته نیازی نیست که به دنبال لباس های سرهمی عجیب و غریب بروید بلکه می توانید از یک بلوز و شلوار یک رنگ یا یک لباس مجلسی یک رنگ استفاده کنید. یک نکته خوب که می توانید در این زمینه رعایت کنید این است که سعی نمایید لباس ها کاملاً اندازه و خوب اتو شده باشند.(مثلاً سعی کنید برای شلوار خط اتو بیندازید زیرا همین خط اتو باعث ایجاد خطوط عمودی می شود.

لباس یک رنگ

7. از شلوار های فاق بلند و دامن هایی که تا نیمه کمر بالا می آیند استفاده کنید: اینگونه دامن ها و شلوارها باعث می شود به نظر برسد پاها بلند تر از آنچه هستند به نظر برسند پس در نتیجه توهمی از قد بلند تر بودن شما ایجاد می کنند. هنگامی که از این گونه شلوارها و دامن ها استفاده می کنید، بلوز یا تیشرت را در دامن یا شلوار تا بزنید. یا می توانید از تیشرت یا بلوز های کمی کوتاهتر (منظور این است که این تاپ ها اینقدر بلند نباشند که روی اینگونه دامن ها و شلوارها را بپوشانند.) استفاده نمایید.

8. از کفش های کفه تخت نوک تیز استفاده کنید: از آنجایکه همیشه نمی توان کفش های پاشنه بلند پوشید هنگامی که می خواهید کفش کفه تخت انتخاب کنید می توانید از کفش هایی استفاده نمایید که نوک آنها تیز است. زیرا آن ها پاها را بلند تر نشان می دهند.

کفش کفه تخت

9. از لباس هایی با خط عمودی استفاده کنید: این ترفند از قدیمی ترین ترفند ها برای بلند قد تر به نظر رسیدن می باشد. زیرا خطوط عمودی خطوط بلندی می سازند که خب شما را طبیعتاً بلند تر نشان خواهد داد. از آنجایی که معمولاً در لباس های فصل بهار زیاد استفاده می شود می توانید از پوشیدن این گونه لباس ها در آن فصل لذت ببرید.

لباس راه راه

10. به دنبال کیف های دستی بسیار بزرگ نباشید: همانگونه که در مقاله "انتخاب کیف دستی" ذکر شد همیشه سعی کنید کیف دستی خود را مناسب با سایز خود انتخاب کنید. پس اگر نمی خواهید قد کوتاه تر از آنچه که هستید به نظر بیایید از کیف های بسیار بزرگ تر از خودتان اجتناب کنید زیرا این کیف ها توجه را به عرض به جای طول جلب می کند و در نتیجه شما را کوتاه تر نشان خواهد داد. ولی در عین حال انتخاب کیف های بسیار کوچک اگر اندام نسبتاً درشتی دارید باعث درشت تر نمایان شدن شما می شود. نتیجه این که هنگام خرید کیف به سایز خود توجه کنید و مطابق آن کیف بخرید.

کیف بزرگ

11. می توانید از مدل موهای کوتاه تر استفاده کنید: موهای بلند باعث می شود کمی قد کوتاه تر به نظر رسد و بر عکس موی کوتاه فرد را بلند تر نشان می دهد.

12. اگر می خواهید از کمربند استفاده کنید به دنبال کمربند های باریک باشید: با اینکه کمربند برای بلند تر به نظر رسیدن انتخاب خوبی نیست اگر دوست دارید لباستان کمربند داشته باشد از کمربند های باریک استفاده کنید زیرا کمربند های بزرگ مانند این هستند که شما را به دو قسمت تقسیم می کنند و شما را کوتاه تر نشان خواهند داد.

13. شلوارهای کوتاه انتخاب خوبی نیستند: هنگامی که دوست دارید بلند تر به نظر برسید باید تمام لباس ها کاملاً اندازه تان باشد. جین و شلوارهای کوتاه شما را عریض تر و کوتاه تر نشان می دهد ولی اگر دوست دارید این جین ها را بپوشید می توانید جین یا شلواری را خریداری نمایید که حداقل تا مچ پا برسند. می توانید این شلوار ها را با یک کت یا ژاکت بپوشید ولی به طوری که بالای آستین کت و ژاکت کاملاً از قسمت استخوانی شانه شروع شوند (یعنی کت یا ژاکت گشاد نباشد) و آستین ها دقیقاً تا مچ های دست برسند.

مدل شلوار

14. لباس هایی با یقه های هفتی انتخاب بسیار خوبی می باشند: اگر ارتفاع شانه تا کمر کوتاه نباشد می توانید از بلوز و لباس هایی با یقه ی هفت استفاده کنید زیرا این گونه لباس ها نیز توهمی از خطوط افقی به وجود آورده و شما را بلند تر نشان خواهد داد. امّا اگر ارتفاع شانه تا خط دور کمر شما کم است پوشیدن این گونه لباس ها باعث می شود این ارتفاع حتی کمتر هم نشان داده شود پس این گونه لباس ها انتخاب خوبی برای شما نیستند.

لباس یقه هفت

تعداد تشکر از این مطلب:143 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.