جستجو در سایت:

نکات اولیه آرایش چشم ها

تاریخ درج: 01 تیر 1393

تعداد تشکر از این مطلب:286 نفر

برای داشتن یک آرایش خوب چشم ابتدا باید تقسیم بندی ناحیه چشم و ابرو را برای ترکیب سایه مناسب شناخت سپس با فراهم آوردن ابزار اولیه آرایشی مانند قلمو های پایه و انتخاب سایه های مناسب کار آرایش را شروع نمود. در این مقاله به دو مطلب این بحث، یعنی تقسیم بندی نواحی چشم و ابرو و سپس به معرفی 4 قلموی پایه که تقریباً برای هر نوع آرایش چشمی مناسب می باشند، می پردازیم.

ناحیه چشم و ابرو به قسمت های کلی زیر تقسیم می شوند:

گوشه داخلی، تای پلک و قسمت V شکل خارجی

گوشه داخلی چشم، تای پلک و قسمت V شکل خارجی جشم

قسمت استخوانی و برجسته بالای چشم و خط پلک پایینی

قسمت استخوانی و برجسته بالای چشم و خط پلک پایینی

خط پلک بالایی و قسمت داخلی پلک پایین

خط پلک بالایی و قسمت داخلی پلک پایین

قسمت هایلایت و خط مرزی آرایش چشم ( کل آرایش سایه چشم پلک بالایی نباید از این مرز خارج شود)

قسمت هایلایت و خط مرزی آرایش چشم

پس در کل نقشه یک آرایش چشم کامل به صورت زیر می باشد:

طرح آرایش چشم

برای دسترسی به هر یک از این نقاط چشم باید از قلموی مناسب همان قسمت استفاده نمود. از آنجایی که تهیه ست کامل این قلموها برای تمام افراد امکان پذیر نیست می توان از چهار قلموی پایه ای زیر استفاده نمود:

قلموی صاف و خشک (مناسب برای سایه چشم)

قلموی صاف و خشک برای آرایش چشم

استفاده اصلی از این قلمو برای اعمال سایه روی پلک چشم می باشد. همچنین شما می توانید از سر این قلمو برای اعمال سایه زیر خط پلک پایینی یا برای ایجاد خطی صاف در قسمت تای پلک، استفاده نمایید.

قلموی مدادی

قلموی مدادی برای آرایش چشم

قلموی مدادی برای اعمال رنگ زیر چشم یا برای دودی شکل کردن رنگ که شکل ملایمی به آرایش می دهد، استفاده نمود. به خاطر سر تیز قلمو، شما همچنین می توانید برای اعمال رنگ به صورت خطی صاف در قسمت تای پلک استفاده نمود. این قلمو نیز برای اعمال سایه به قسمت خارجی چشم برای تیره تر نمودن یا اضافه کردن رنگ به یک قسمت از چشم استفاده نمود.

قلموی خشک و گنبدی شکل

قلموی خشک و گنبدی شکل برای آرایش چشم

قلموی خشک و گنبدی شکل در سایزهای مختلفی موجود می باشد. یک قلموی بزرگ به این شکل برای محو و پَر شکل کردن رنگ، استفاده می شود ولی یک قلموی کوچک آن برای چشم های ظریف و کوچکتر دقت و سادگی بیشتری برای کار کردن به همراه دارد. این قلمو برای ترکیب رنگ سایه روی تای پلک با بقیه سایه ها و نیز برای ایجاد اثر دودی شکل روی سایه، عالی می باشد. این قلمو به جای اعمال رنگ، در واقع برای ترکیب رنگ استفاده می شود.

قلموی نرم گنبدی شکل

قلموی خشک و گنبدی شکل برای آرایش چشم

استفاده این قلمو تماماً برای ترکیب رنگ می باشد. این قلمو به خاطر داشتن موهای نرم ، اثر ملایم تری را هنگام ترکیب رنگ به چشم می دهد. با این قلمو می توان اثر خط های خشک کشیده شده زیر ابرو یا کرم سفید کننده زیر چشم را ترکیب و ملایم تر نمود.

 

حال که قسمت های مختلف چشم و قلمو های پایه کار را شناختید نوبت به انتخاب رنگ سایه می رسد. انتخاب رنگ سایه می تواند تماما بر حسب سلیقه و یا بر اساس رنگ چشم انتخاب شود. اگر دوست دارید رنگ چشم هایتان با رنگ سایه های انتخابی زیبا تر و جذاب تر به نظر بیاید می توانید طیف رنگی سایه مناسب چشم هایتان را در صفحه ی نقش رنگ چشم در آرایش بیابید.

البته بعد از انتخاب رنگ های مورد علاقه تان،عجله نکنید آموزش های بیشتر در این زمینه در راه است. می توانید مدل های آرایشی چشم ایده آل خود را در این سایت به زودی بیابید.

تعداد تشکر از این مطلب:286 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.