جستجو در سایت:

حقه های آرایش چشم

تاریخ درج: 02 تیر 1393

تعداد تشکر از این مطلب:307 نفر

این مقاله  برای کسانی فراهم شده که دوست دارند از آرایش هر روزشان کمی فاصله گرفته و گونه ی جدیدی از آرایش را تجربه کنند ولی نمی دانند که بهترین راه برای این کار چیست. برای خواندن این مطلب بهتر است دانشی قبلی در مورد تقسیم بندی نواحی چشم داشته باشید اگر اطلاعی در این زمینه ندارید می توانید از صفحه ی نکات اولیه آرایش چشم ها در این باره، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

هایلایت ها

آرایش قبل از هر چیز حقه ی بازی با سایه ی روشن می باشد. با هایلایت کردن (روشن کردن) برخی از نقاط، شما به سادگی می توانید توهمی از چشمان روشنتر را بسازید. استفاده از سایه های روشن تر در برخی از نقاط باعث برجسته نمایان شدن و استفاده از سایه های تیره تر باعث عمیق تر و عقب تر نمایان شدن می شود.

قسمت های مناسب برای هایلایت، گوشه داخلی چشم، وسط پلک بالا و قسمت هایلایت (قسمت خارجی زیر ابرو) می باشد.

استفاده از هایلایت در آرایش چشم

شکل های مختلف استفاده از سایه های چشم

راه های بیشماری برای استفاده از سایه های چشم وجود دارد. مانند ترکیب رنگ و طرح های مختلف و نیز نحوه ی آرایش کردن گوشه خارجی چشم هاکه با آن می توانید مدل چشم های مختلفی را ایجاد نمایید، به شما کمک خواهند کرد که از آرایش روتین هر روزتان جدا شوید. این هم چند ایده برای اعمال سایه های تیره تر.

همین امروز از یک شکل جدید برای آرایش چشمانتان استفاده نمایید. اگر دوست دارید تغییر بیشتری در آرایشتان احساس کنید می توانید رنگی را انتخاب نمایید که معمولا از آن استفاده نمی کنید.

فاصله ی طبیعی میان دو چشم به اندازه ی یک چشم باید باشد. اگر فاصله میان دو چشم، کمتر یا بیشتر بود می توانید با حقه های زیر آن را متعادل نمایید.

گوشه داخلی چشم

اگر فاصله طبیعی میان دو چشم از حد معمول بیشتر بود، از یک سایه تیره تر در گوشه چشم استفاده کنید. این کار کمک می کند تا این فاصله کمتر به نظر بیاید.

استفاده از سایه چشم در گوشه داخلی چشم

گوشه خارجی چشم

اضافه کردن سایه تیره به قسمت گوشه خارجی پلک معمولاً برای اکثر چشم ها زیبا می باشد، به خصوص برای افرادی که فاصله میان دو چشم آن ها کمتر از حد معمول می باشد. استفاده از تیره ترین رنگ در این قسمت از ست رنگی سایه ای که می خواهید امروز استفاده کنید، باعث می شود فاصله چشم ها بیشتر به نظر بیایند.

استفاده از سایه در گوشه خارجی چشم

هر دو گوشه چشم

این روش هم برای افرادی با فاصله چشم نزدیک و هم با فاصله چشم باز عالی بوده و برای اکثر افراد زیبایی خاصی به ارمغان می آورد. با اعمال تیره ترین سایه در این دو قسمت از ست رنگی سایه ای که می خواهید امروز استفاده کنید و نیز استفاده از هایلایت (رنگ های روشن) در سایر قسمت ها باعث می شوید که چشم هایتان نه کوچکتر و نه بزرگتر به نظر آیند. این طرز آرایش چشم بسیار کاربردی بوده و برای هر دو ست رنگی خنثی و جیغ و چشمگیر مناسب می باشد.

استفاده از سایه چشم در هر دو گوشه چشم

گوشه خارجی چشم، " گربه ای شکل"

با زدن تیره ترین سایه در قسمت V شکل خارجی ،از ست رنگی سایه ای که می خواهید امروز استفاده کنید، چشمانتان را به سمت بالا کشیده و گربه ای شکل نمایید. سعی کنید سایه را به شکل بال پرنده، با انحنا سایه بزنید.

اگر پلک چشمانتان کمی (یا بیشتر) افتادگی دارد، این روش به شما کمک می کند که آن را دوباره بالا برده و افزونگی ای که به آن نیاز دارند را به آنها ببخشید.  این شکل به خاطر انحنایی که دارد کمی بد شناخته شده ( اکثرا در تأتر ها نقش بدجنس به این شکل آرایش می شده به آن دلیل که طرح سایه ای که با  زاویه صاف در قسمت V شکل زده می شود باعث مرموزتر به نظر آمدن فرد می شود).

استفاده از سایه چشم به صورت گربه ای

گوشه ی خارجی چشم و قسمت تای چشم، ترکیب بالابرنده

سایه تیره تر را به گوشه ی خارجی پلک بالا و تای چشم اعمال کرده و سپس آن را به سمت بالا و ابرو – جایی که به هایلایت می رسد هدایت و با آن ترکیب کنید.

این شکل سایه زدن نیز تقریباً برای تمام چشم ها مناسب است مخصوصا برای چشمان کلاه خودی. ( قسمت استخوان برجسته بالای چشم تقریبا به چشم چسبیده بوده و باعث می شود هنگام باز بودن چشم، پلک بالای چشم دیده نشود) اگر چشمان شما کلاه خودی است، اطمینان حاصل کنید که سایه زدن را تا کمی بالاتر ادامه دهید تا هنگامی که چشم باز است نیز سایه دیده شود.

آرایش چشم به صورت ترکیب بالا برنده

تکنیک موزی شکل

این تکنیک می تواند فاصله ی چشمان شما را بیشتر و نیز پلکتان را بلند تر نمایان کند. سایه تیره را به گوشه ی خارجی چشم زده و سپس آن را به گوشه ی داخلی بکشید و آن را با سایه ی گوشه ی داخلی چشم ترکیب کنید.

آرایش چشم با تکنیک موزی شکل

تمام گوشه ی داخلی

این شکل از آرایش چشم برای تمام افراد مناسب نمی باشد. این طرح مقداری برجسته بوده و ممکن است استفاده آن برای برخی از افراد، آن ها را عصبانی یا باعث شود ابروهایشان بسیار پرپشت نمایان شود. اگر از این طرح سایه زدن خوشتان می آید می توانید ابتدا با رنگ های روشن تر آن را روی صورتتان آزمایش کنید تا ببینید این طرح مناسب شما می باشد یا خیر.

استفاده از سایه چشم در تمام گوشه داخلی چشم

فقط قسمت تای چشم

سایه تیره را به صورت کاملا تمیز و مرتب فقط به قسمت تای چشم بزنید. این کار عمق بیشتری را می سازد. اگر با این سبک آرایش یک سایه روشن تر را به پلک هایتان بزنید، چشم ها بسیار بزرگتر نمایان خواهند شد.

استفاده از سایه فقط در قسمت تای چشم

تمام پلک

سایه تیره را به تمام پلک بالا بزنید. این کار می تواند برای چشمان بسیار برجسته و سنگین باشد. اگر نمی خواهید توجه زیادی را به چشمانتان جلب کنید، مراقب استفاده از رنگ های روشن همراه با این سبک آرایش باشید.

استفاده از سایه چشم در تمام پلک بالای چشم

خب این هم از 10 حقه ی برتری که می توانید با آن سبک روزانه آرایشتان را تغییر دهید.امیدواریم که از طرح های ارائه شده خوشتان آمده باشد.به یاد داشته باشید که نباید از امتحان یک چهره جدید بترسید، زیرا ممکن است با این کار سبک آرایشی که واقعا دوست دارید را بیابید.

تعداد تشکر از این مطلب:307 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.