جستجو در سایت:

نکاتی برای آرایش ابرو

تاریخ درج: 03 تیر 1393

تعداد تشکر از این مطلب:427 نفر

آرایش ابرو

اگر بودجه مالیتان اجازه می دهد هر چند وقت یکبار ابروهایتان را وکس زده و با موچین به صورت حرفه ای در آرایشگاه تمیز و مرتب نمایید.

اگر کسی را یافتید که این کار را به طور حرفه ای برایتان انجام بدهد، از او بخواهید کمان ابروهایتان را کمی خارج تر از خط فرضی دنباله مردمک چشم در بیاورد. اگر مطمئن نیستید که معنای این عبارت چیست به عکس زیر نگاه کنید برای داشتن یک ابروی متناسب باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

از قسمت خارج سوراخ بینی به سمت بالا خطی فرضی عمود کنید (A) ابتدای ابرو باید از این نقطه شروع شود.

محل صحیح کمان ابرو

از قسمت خارج بینی (نه سوراخ آن) به صورت مورب و به طوری که امتداد آن از قسمت بیرونی مردمک چشم عبور کند (B) خطی فرضی بکشید شکستگی کمان ابرو باید در این مکان قرار بگیرد.

در نهایت باز از قسمت خارج بینی به صورت مورب و به طوری که امتداد آن از قسمت بیرونی چشم عبور کند خطی فرضی بکشد دنباله پایانی ابرو باید در این مکان قرار بگیرد.

حال به عکس زیر نگاه کنید اگر خط A را مانند قبل عمود کرده و سپس خط B را از قسمت ابتدای ابرو بر خط A عمود کنیم. دنباله ابرو باید بالاتر از خط B تمام شده باشد.

محل صحیح ابرو

ابروی کلفت تر بهتر است

در کل، ابروهای کلفت نشانه ی جوانی می باشد، پس اگر ابروهای خود را کاملا نازک نکنید باعث می شود که جوانتر به نظر آیید. از آنجایی که دوست دارید همچنان آن ها را شکل دهید بهتر است مراقب استفاده از موچین باشید! بله با شما هستم. موچین را زمین گذاشته و یک قدم از آن فاصله بگیرید...

به تناسب ابرو را شکل دهید.

رنگ و سایه صحیح ابرو

به طور ایده آل سعی کنید قسمت داخل ابرو را کلفت تر گذاشته و هرچه به سمت قسمت خارجی  و شقیقه پیش می روید آن را نازک تر نمایید. همانطور که قبلا اشاره کردیم کمان ابرو باید خارج از خط امتدادی مردمک چشم باشد.

اگر ابروهایتان بسیار تیره است، ممکن است نیاز باشد آن ها را روشن تر نمایید.

اگر پوست روشن ولی ابروهای بسیار تیره ای دارید، ممکن است نیاز باشد، آن ها را روشن تر نمایید. می توانید این کار را محلول بور کننده صورت کمی روشن تر کنید. بگذارید محلول  فقط برای 5 دقیقه روی ابروهایتان باشد وگرنه ابروهایتان نارنجی خواهند شد.

یک اشتباه متداول

اگر رنگ طبیعی تیره ابروهایتان را دوست دارید، هرگز برای پر کردن داخل ابرویتان از مداد مشکی استفاده نکنید.

مگر اینکه بخواهید ابروهای تیز عجیب و مشکی داشته باشید، فقط لطفا...این کار را نکنید. حتی اگر ابروهای مشکی دارید، بهتر است آن را با مداد قهوه ای تیره (نه مشکی) پر کنید.

آرایش اشتباه ابرو

به دنبال پودر/ مداد/ ژل هایی با تن رنگی خاکی (نه قرمز) باشید.

از آنجایی که موها به طور طبیعی تن پس زمینه خاکی دارند. استفاده از یک مداد ابرو که کمی رنگ خاکی دارد بیشتر طبیعی به نظر می آید. به هر دلیلی که هست برخی از شرکت ها محصولاتی با ته رنگ قرمز تولید می کنند. این رنگ ها کاملا داد می زنند که طبیعی نیستند.

برای طبیعی تر به چشم آمدن ابرو می توانید به جای مداد از پودر استفاده نمایید.

برای طبیعی ترین شکل ابرو، از سایه چشم برنزه کدر برای پر کردن آن استفاده نمایید. یک قلموی زاویه دار ابرو برداشته و با آن سایه را به قسمت های خالی ابرو بزنید.

مطابق رنگ ابرو سایه بزنید

رنگ و سایه صحیح ابرو

اگر به رنگ کلی ابرو دقت کرده باشید متوجه می شوید رنگ تمام ابرو به دلیل پرپشت و کم پشت شدن آن به شکل یکسانی نیست.معمولا قسمت کمانی و دنباله ابرو باید تیره ترین قسمت ابرو باشند. قسمت داخلی باید مقداری کم پشت تر و روشن تر باشد. پس برای داشتن یک ابروی طبیعی هنگام سایه زدن به این توازن رنگی دقت کنید.

دور ابرو را تمیز نمایید

برای داشتن ابروهای بسیار تمیز و دقیق یک قلموی صاف برداشته وبا آن مقداری کرم کانسیلر (concealer) را زیر ابرو بزنید تا لبه های ابرو تمیز شود. شما احتمالاً نیاز به انجام این کار برای آرایش هر روزتان ندارید اما برای کسانی که می خواهند ابروهای  تمیز و چشمگیر تری داشته باشند روش خوبی می باشد زیرا این کار لبه های ابرو را تیز و تمیز تر نشان می دهد.

به عکس زیر نگاه کنید. برای سایه زدن یک ابروی قهوه ای تیره از یک مداد قهوه ای تیره، مقداری کانسیلر (concealer) و دو قلموی ابرو و سایه قهوه ای استفاده شده.

در ابتدا با مداد قهوه ای تیره، در قسمت زیر ابرو،  داخل کمان و دنباله ابرو خط نسبتا کمرنگی می کشیم.

مداد ابرو

با قلمو این خط را ملایم تر می کنیم تا حالت خط شکل آن کمتر مشخص شود و با همان قلمو مقداری سایه قهوه ای پررنگ برداشته و کمی به کل ابرو می زنیم تا ابرو یک نواخت شود.

سایه ابرو

سپس کمی کانسیلر قسمت بالا و پایین ابرو می زنیم و با قلموی ابروی تمیزی آن را به سمت خارج ابرو می کشیم تا حالت سایه ای سفید رنگ پیدا کند.

کرم کانسیلر

در عکس آخر اثر کرم کانسیلر کمی پررنگ گذاشته شده اگر نمی خواهید آرایش چندانی با این مدل ابرو داشته باشید می توانید باز هم با همان قلمو اثر کرم را کمرنگ تر کنید تا از دور فقط مرتبی زیبای ابرو به چشم بیاید.

نحوه آرایش مناسب ابرو

نکته: اگر ابروهای مشکی دارید می توانید با رنگ قهوه ای تیره ی مناسبی مانند شکل بالا ابروهایتان را به زیبایی آرایش کنید.

ابروهای نامرتب را رام کنید!

بسیاری از خانم ها از داشتن ابروهای نامرتب گله می کنند مخصوصا اگر موهای ابرو کمی فر باشد. برای مرتب کردن این ابروهای سرکش کافیست کمی از ژل ابرو استفاده نمایید. این ژل ها با رنگ های مختلفی تولید می شوند که برای استفاده سریع عالی هستند. همچنین مداد های وکسی(wax pencil) برای ابرو وجود دارد که موهای ابرو را در تمام طول روز خوش فرم نگه می دارد.

ژل ابرو

تعداد تشکر از این مطلب:427 نفر

نظرات کاربران

commentpicture

Arezo

تاریخ: 10 خرداد 1396

سلام خسته نباشید من پوست خشکی دارم هر موقع کرم پودر، ویا کرم های آرایشی میزنم کرم رو پوستم حالت ماسیدگی و پوست پوست شدن به خودش میگیره واقعا برام ناراحت کنندس لطفا راهنماییم کنید ممنون
commentpicture

مدیر سایت

تاریخ:

در پاسخ به این نظر گفته:

سلام...پیشنهاد می کنم قبل از استفاده از هرگونه کرم پودر یا کرم های آرایشی، از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید البته به مقدار کم تا صرفاً پوست از حالت خشکی در بیاد و بعد از اون از کرم پودر های مخصوص پوست عادی (نه خشک) استفاده کنید ... و اینکه هنگامی که می خواید پوست خودتون رو بشورید از محلول های قوی استفاده نکنید چون خودشون باعث خشکی شدید پوست می شه
commentpicture

لیلی

تاریخ: 14 آذر 1395

سلام ابرو های من مشکی مشکی و پرپشته مدلشو دوست دارم فقط دلم میخواد روشن تر شه:( چون پرپشته و پهن مداد روشن بزنم اصن اثر نداره روش:/ سایه ابرو هم زدم بازم معلوم نشد:/ رنگم نمیتونم بزارم:( راهی هس برای روشن تر کردنش؟؟؟
commentpicture

مدیر سایت

تاریخ: 19 آذر 1395

در پاسخ به این نظر گفته:

سلام.بهترین راه همون کمی دکلره کردن یا رنگ کردن هستش ...اما اگر به هر دلیلی نمی تونید این کار رو انجام بدید می تونید از ماژیک های ابرو هم استفاد کنید که البته من این کار رو خیلی برای استفاده مداوم پیشنهاد نمی کنم چون در طولانی مدت باعث ریزش ابرو می شه... سایه های مخصوص ابرو هم خوبه که چرب هستن و جنس اونها با سایه های چشم متفاوته،البته همونطور که گفتید انگار تاثیر دلخواهتون رو نذاشته... اما نگران نباشید از اون جایی که ابروهای اکثر خانم های ایرانی تیره هست از جمله خود من، فکر می کنم تکنیک های سایه زدن و آرایش متفاوتی برای این موضوع وجود داشته باشه که اگر باهاش مواجه شدم حتما مطلب رو در سایت می ذارم
commentpicture

مژده

تاریخ: 29 خرداد 1395

سلام من ابروهام خیلی مشگین ولی موهام خرمایین اصلا رنگشون بهم نمیخوره مجردم هستم نمیتونم ابروهامو رنگ کنم تروخدا یه راهی به من بگید که ابروهامو کمرنگتر نشون بده.ممنون
commentpicture

مدیر سایت

تاریخ:

در پاسخ به این نظر گفته:

سلام مژده جان،به صورت طبیعی رنگ ابرو یک درجه تیره تر از رنگ طبیعی مو هستش ولی اگه رنگ ابرو شما تیره تر از این حد هست و می خواین روشن تر نشون داده بشه می تونید مدادی دو درجه، روشن تر از رنگ طبیعی ابرو بخرید و ابرو هاتون رو کاملا با اون سایه بزنید، این کار باعث می شه،ابرو بدون نیاز به رنگ کردن روشن تر به نظر برسه
commentpicture

raziyeh

تاریخ: 24 اردیبهشت 1395

سلام ابروهای من خیلی فر است واین موضوع به شدت منو آزار میده هر راهی رو امتحان کردم ولی بی فایده بود.لطفا ی راه حل خوب به من بدید
commentpicture

مدیر سایت

تاریخ: 27 اردیبهشت 1395

در پاسخ به این نظر گفته:

سلام...یکی از راه های خوب برای ابروهای فر استفاده از ژل و وکس هست و اینکه ابروها رو مرتب کوتاه کنید... ولی اگر هر کاری می کنید باز هم نتیجه دلخواه رو نمی گیرید می تونید از بسته های مرتب سازی ابرو استفاده کنید مثل قالب هایی که روی ابرو قرار می گیره و بعد می تونید با سایه یا مداد ابرو رو کمی آرایش کنید تا به شکل بهتری قرار بگیره...
commentpicture

Khanom

تاریخ: 10 تیر 1393

ممنون از مطالب جالبتون چه نکات ظریف و مهمی بود که من هیچ وقت بهش توجه نداشتم و جایی ندیده بودم ولی خیلی موثر وخوب بود ممنون بازم ممنون منتظر بقیه کار هاتون هستم

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.