جستجو در سایت:

انتخاب رنگ کرم پودر

تاریخ درج: 07 مرداد 1393

تعداد تشکر از این مطلب:355 نفر

انتخاب رنگ کرم پودر

پست امروز در مورد پیدا کردن بهترین رنگ کرم پودر برای شما می باشد. اما قبل از شروع این موضوع باید کمی در مورد پوست خود اطلاعات کسب نمایید. برای این کار پوست خود را شسته و مطمئن شوید که تمام اثر آرایش از پوست شما پاک شده ولی در عین حال چربی اضافه نیز بر روی پوست نباشد. (این کار را با بی حوصلگی و قبل از شستن کامل پوست انجام ندهید.). از آنجایی که شستشوی صورت و خشک کردن آن می تواند باعث کمی قرمزی پوست شود. کمی صبر کنید تا پوست به رنگ طبیعی خود در بیاید.

جلوی یک آینه بزرگ، به حدی که بتوانید صورت گردن، قفسه سینه و شانه هایتان را به طور کامل ببینید بایستید. موهای خود را از روی صورتتان به طور کامل کنار بزنید. به رنگ پوست خود در روشنایی روز نگاه کنید.

انتخاب رنگ کرم پودر 2

به نکات زیر در پوست خود دقت نمایید.

 • تفاوت رنگ در صورت و گردن.
 • اینکه پوست صورت شما در مقابل رنگ پوست گردن روشن تر یا تیره تر به چشم می آید.
 • رنگ پوست گردن در مقابل پوست قفسه سینه، شانه ها یا حتی دست های شما روشن تر یا تیره تر به چشم می آید.

دانستن این تفاوت ها به شما در انتخاب رنگ کرم پودر کمک شایانی خواهد کرد.

انتخاب رنگ کرم پودر 3

اولین مساله ای که باید به آن توجه کنید این است که پوست هر فرد متفاوت بوده و رنگ پوست، جنس پوست و پارامتر های دیگر آن برای هر فرد متمایز می باشد. حتی رنگ پوست در صورت یک فرد از نقطه ای به نقطه ی دیگر می تواند متغیر باشد چه برسد به تفاوت رنگ چهره با گردن.

مساله دوم این است که رنگ پوست فقط صورتی یا فقط زرد و ترکیبی از رنگ های متفاوت می باشد. و نکته ی کلیدی برای خرید یک کرم پودر خوب این است که به دنبال رنگی باشید که به طور عملی تمام این رنگ های گفته شده را به یک رنگ تبدیل کند.

حال شما تمام این مراحل گفته شده را اجرا نموده و تفاوت ها را دیده و می خواهید وارد مغازه شده و رنگ کرم پودر خود را بیابید. هنگام خرید این نکات را در ذهن خود مرور کنید.

انتخاب رنگ کرم پودر 4

 • شما به دنبال رنگی هستید که تمام رنگ های صورت گردن و قفسه سینه را در خود داشته باشد نه فقط رنگ قسمت کوچکی که قرمز است یا با بقیه صورت متفاوت می باشد. اگر رنگ دیگری انتخاب کنید بعد از آرایش رنگ صورتتان به طور عجیبی با رنگ گردن متفاوت خواهد شد.
 • اگر تا به حال در پوست خود متوجه نقاط قرمز رنگ شده اید ( مثلاً دور بینی یا زیر چانه) باید از انتخاب کرم پودر هایی که پس زمینه صورتی دارند خودداری نمایید. ( معمولاً رنگ پس زمینه در پشت یا جلوی کرم نوشته شده به عنوان مثال neutral یا pink یا warm یا cool و... در این مورد باید از خرید محصولی که pink برای رنگ پس زمینه دارد اجتناب شود.)
 • اگر محصول tester یا نمونه داشت آن را بر روی چانه یا وسط گردن تست نکنید زیرا این قسمت ها از رنگ صورت بسیار روشن تر هستند.

انتخاب رنگ کرم پودر 5

 • بهترین مکان برای تست رنگ کرم پودر برای اکثر مردم پشت خط فک و کنار گردن می باشد.
 • اگر محصول tester یا نمونه نداشت می توانید بطری کرم پودر را پشت خط فک و کنار گردن گرفته و سعی کنید که رنگ متناسب را بیابید.

اگر روی پوستتان رنگ متمایزی کنار بینی یا چانه دارید یا قسمت های قرمز رنگی روی گونه هایتان می باشد البته که می توانید رنگ کرم پودر را بر روی قسمت هایی از پوست که تمیز تربوده و رنگ اصلی پوستتان می باشد، کرم پودر را امتحان کنید. گوشه گردن (البته نه پشت گردن) و پشت خط فک بهترین نقطه برای امتحان رنگ می باشد. کنار گردن معمولاً رنگ پس زمینه ی بدن را به خوبی نشان می دهد و حدوداً رنگ خنثی ای می باشد.

خسته که نشدید؟

انتخاب رنگ کرم پودر 6

حال رنگ را یافتید ولی مسأله دیگری نیز مانده و آن جنس پوست شماست. همانگونه که می دانید اگر با پوست شما همخوانی نداشته باشد می تواند مشکلاتی برای پوست به وجود آورد و از آنجایی که هیچ کس دوست ندارد محصولی که تازه خریداری کرده داخل کشو بیندازد هنگام خرید به جنس پوست خود نیز باید توجه کنید.

هنگامی که می خواهید کرم پودری را خریداری کنید باید نوع پوست خود را در نظر بگیرید. احتمالاً به این موضوع توجه کرده اید که پوست شما در طول سال می تواند تغییر کنید: مثلاً در زمستان خشک شده و در تابستان معمولی باشد و... پس احتمالاً ممکن است که نیاز داشته باشید در طول سال کرم خود را تغییر دهید.

پوست شما می تواند:

 • در همه نقاط  خیلی چرب باشد.
 • ترکیبی از چربی و خشکی باشد.
 • متوسط رو به خشک
 • متوسط رو به چرب
 • خیلی خشک

انتخاب رنگ کرم پودر 7

کرم پودر مناسب شما باید به خوبی روی پوست شما قرار بگیرد، نه اینکه به قسمت های خشک پوست بچسبد و نه اینکه بافت های پوست را باز کند. اگر احتیاج به نرم کننده دارید به دنبال کرم پودرهای حاوی پپتید بگردید. این کرم ها پوست شما را تقویت کرده و آن را سفت و محکم می کند که باعث جلوگیری از چین و چروک می شود. همچنین کرم پودر خوب در آینه های ذره بینی که صورت شما را درشت تر نشان می دهند نیز خوب نمایان می شود. پس هنگامی که در خانه می خواهید کرم پودر خود را بزنید ببینید که آن را جلوی آینه ذره بینی امتحان می کنید چه اثری بر روی پوستتان دارد و آیا روی پوست به خوبی می نشیند.

انتخاب رنگ کرم پودر 8

آخرین نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که می خواهید کرم پودر به چه صورت روی پوستتان را بپوشاند آیا می خواهید سبک بیاستد و یا به طور متوسط یا کامل پوست را بپوشاند. اگر علاقمند به آرایش های سبک هستید می توانید از کرم پودرهای که روی آن light weight نوشته شده استفاده کنید ولی اگر دوست دارید که آرایش غلیظ داشته باشید یا قسمتی از پوست صورتتان را کاملاً بپوشانید می توانید به سراغ کرم هایی با خاصیت پوشانندگی بالاتر مانند medium weight و... بروید ولی دقت داشته باشید این گونه کرم ها صورت را کمی حالت مصنوعی نشان خواهند داد.

انتخاب رنگ کرم پودر 1

تعداد تشکر از این مطلب:355 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.