جستجو در سایت:

چای ترکیبی سبز و سیاه

تاریخ درج: 28 خرداد 1393

تعداد تشکر از این مطلب:201 نفر

چای ترکیبی سبز و سیاه

مواد لازم برای 5 نفر:

چای سیاه ( ترجیحاً چای دارجلینگ): 2 قاشق مربا خوری سرپر

چای سبز: یک قاشق غذا خوری سر خالی (یا نصف قاشق غذاخوری، بسته به سلیقه می تواند متغیر باشد)

هل: یک عدد

هل سبز تازه

طرز تهیه:

بگذارید آب سماور به جوش بیاید. سپس شعله گاز را خاموش نمایید.(این نوع چای اگر روی شعله دم بکشد بوی جوشیدگی به خود می گیرد.) چای سیاه و چای سبز را در قوری ریخته و میزان کمی در آن آب جوش ریخته وبا تکان دادن قوری آب جوش را در آن بچرخانید تا خاک روی چای و نیز عطر اضافه آن گرفته شود. سپس این آب جوش را دور بریزید.

آب گرداندن چای سبز و سیاه

حال مقداری آب جوش در قوری ریخته، هل را شکسته و در قوری بیندازید و درب آن را ببندید و روی سماور بگذارید تا دم بکشد.(حرارتی که از آب جوش سماور به چای می رسد آنقدر کم است که به چای فرصت می دهد تا کاملا دم بکشد و با این کار  عطر هل نیز به آرامی رایحه بسیار خوشایندی به این ترکیب چای خواهد داد وبه طوری که بوی بد چای سبز را ملایم و مطبوع می سازد.)

هل شکسته

بعد از حدود سه تا پنج دقیقه که چای رنگ خود را به آب پس داد. چای آماده سرو می باشد.(چای دارجلینگ زمان بیشتری را برای رنگ دادن نیاز دارد که بسته به نوع چای می تواند تا حدود 10 دقیقه یا بیشتر طول بکشد و ممکن است بعد از این مقدار زمان، آب جوش در سماور کمی ولرم شده باشد. در این صورت بدون اینکه قوری را از روی سماور بردارید دوباره شعله گاز را با حرارت زیاد را روشن کرده و بگذارید آب با به دمای دلخواهتان برسد. با این کار شُک کوچکی برای دم کشیدن بهتر به چای دارجلینگ خواهید داد.)

دم کشیدن چای ترکیبی

این چای را می توان به صورت تلخ نیز سرو نمود زیرا که طعم و عطر آن بسیار خوشایند و مطبوع بوده و دارای خاصیت دارویی زیادی می باشد.(البته اگر از بوی چای سبز در چای لذت نمی برید می توانید نسبت چای سیاه و هل را بیشتر کنید تا بوی چای سبز را کاملا بپوشاند.)

چای ترکیبی سبز و سیاه

تعداد تشکر از این مطلب:201 نفر

نظرات کاربران

commentpicture

يحيي عبدالمحمد پور بناب

تاریخ: 23 اردیبهشت 1396

بسيار جلب بود فقط نميدونم خوردن چابگر سبز همراه چاى سياه خوب است يا بد

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.