جستجو در سایت:

کمپرس چشمی بابونه

تاریخ درج: 15 فروردین 1394

تعداد تشکر از این مطلب:33 نفر

بابونه

*نکته: قبل از استفاده از این کمپرس اطمینان حاصل نمایید که به بابونه حساسیت ندارید. (می توانید مقداری چای بابونه دم کنید و بگذارید تا هم دمای اتاق شود سپس آن را روی پوست خود بمالید و حداقل به مدت ده دقیقه صبر کنید تا ببینید که حساسیتی نشان می دهید یا خیر)

*نکته: اگر کمپرس بابونه را می خواهید برای موارد تجویز شده توسط پزشک یا دکتر گیاهی استفاده نمایید ممکن است روش انجام آن متفاوت با مراحل گفته شده باشد پس حتما با پزشک خود در این مورد مشورت کنید. همچنین این کمپرس صرفاً استفاده آرامشی دارد پس استفاده این روش ممکن است برای موارد دارویی پاسخ گو نباشد.

مواد لازم:

اسانس طبیعی* (essential oil) مانند اوکالیپتوس یا اسطوخودوس و... (دلخواه)

*(اسانس طبیعی یک روغن طبیعی است که به وسیله تقطیر یا عصاره گیری  بدست می آید و بوی گیاه یا منبع خود را، نیز به همراه داشته و آن را حفظ می کند. از اسانس طبیعی می توان در آروماتراپی (رایحه درمانی) و موارد جوان سازی پوست استفاده نمود.)

یک حوله کوچک نرم

چای بابونه کیسه ای

مراحل استفاده:

یک کاسه تمیز کوچک برداشته و آن را با آب گرم (از کتری) پر کنید. در صورت تمایل می توانید کمی اسانس طبیعی ای مثل اسطوخودوس یا اوکالیپتوس به آن اضافه نمایید. (البته حتما اطمینان حاصل کنید که به اسانس مورد نظرتان هیچ گونه حساسیتی نداشته باشید.)

آب گرم و اسانس طبیعی برای کمپرس

حوله را کاملاً به این محلول آغشته نمایید و سپس حوله را کاملاً بچلانید تا آب اضافه آن گرفته شود. حوله را تا کنید تا حرارت میان حوله باقی بماند و نیز اندازه صورتتان شود.

حوله آغشته شده به محلول برای کمپرس چشم

حوله را روی چشمانتان به مدت ده دقیقه بگذارید و سپس آن را بردارید. حال اگر می خواهید دوباره این حوله را روی چشمانتان قرار دهید باید بدانید که بهتر است قبل قرار دادن دوباره حوله باید ده دقیقه صبر کنید سپس آن را دوباره در یک محلول گرم آغشته و مانند قبل به مدت ده دقیقه دیگر روی چشم ها قرار دهید. می توانید به همین ترتیب این مرحله را به میزانی که دوست دارید ادامه دهید. اما مراقب باشید که در این ده دقیقه صبر کردن چشم در معرض هوای سرد قرار نگیرد. زیرا گرم و سرد شدن چشم باعث سرما خوردگی یا درد چشم می شود.

کمپرس چشم با آب جوش و اسانس طبیعی

مقداری آب گرم نزدیک دمای جوش (قبل از این که حرارت آب به مرحله جوشیدن برسد) را در یک کاسه ریخته و چای های کیسه ای را به مدت یک دقیقه در آن بیندازید. سپس آن ها را از آب بیرون آورده و آب اضافه چای های کیسه ای را با فشار دادن آن ها بگیرید.

چای کیسه ای بابونه

چای کیسه ای بابونه در آب جوش

دراز بکشید و کیسه های چای را روی چشمانتان بگذارید تا زمانی که کاملا کیسه های چای خنک شوند.

کمپرس چای بابونه

اگر دوست دارید بیشتر در مورد خواص بابونه بدانید می توانید مقاله بابونه استفاده نمایید.

منبع: http://www.ehow.com/how_5112499_make-hot-compress-eyes.html

تعداد تشکر از این مطلب:33 نفر

نظرات کاربران

یک نظر ثبت کنید

نام

     

ایمیل

       

متن نظر

   

تصویر امنیتی


     

به بزرگی و کوچکی حروف دقت نمایید.